Düzce’deki köylere silindirlerle sıkıştırılmış beton yollar yapılıyor. Düzce İl Özel İdaresi tarafından üretilen çimento ve çıkartılan agrega taşı ile yapılan yollar hem daha sağlam hem de daha uzun ömürlü oluyor. Ekipler son olarak Nasırlı köyüne bağlı Sarıkasım Mahallesi'ne beton yol serimi yaptı.

AW077744_10

Köy sakinlerinden Abdurrahim Gürel, “Çok güzel bir çalışma. Beton yol hem doğaya uygun hem sağlıklı bir çalışma. Hem de köyümüze güzel oldu. Yapanlara ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

AW077744_23

“Madde in Düzce diyebileceğimiz malzeme”

İl Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen ile birlikte bugüne kadar 90 kilometreyi bulan beton yolda incelemelerde bulunan Vali Aslan, “Nasırlı köyümüzde silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmasını inceliyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde görme imkanımız oldu. Silindirle sıkıştırılmış beton tamamı Düzce’den tedarik etme imkanımız olan malzemeler ile yüksek standartta ulaşım konforu veriyor. Çimentoyu, agrega taşını buradan tedarik ediyoruz. Diğer yol çeşidine göre bu yol biraz daha çevreci. İçerisinde petrokimya bulunmuyor. Çimento tarzı malzemeler doğadan elde ediliyor. İçinde yaşadığımız cennet coğrafyayı gelecek nesillere taşıma noktasında da yavaş yavaş biz de asfalt noktasında silindirle sıkıştırılmış betona ağırlık verme eğilimindeyiz. Kullanılan tüm malzemeler 'Madde İn Düzce' diyebileceğimiz malzeme. Bu yüzden yerli ve milli demek abartı olmaz” ifadelerini kullandı.

AW077744_14

CHP'Lİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINABİLİR CHP'Lİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINABİLİR

İHA