10 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem felaketinin izlerinin silinmesi için Türkiye genelinde başlatılan yardım seferberliği devam ediyor.

FsTtnkbWIAEJWR-

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın öncülüğünde yaşanan felaketin ardından Düzce Organize Sanayi Bölgelerinde, depremde evlerini kaybeden depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan konteyner üretim merkezlerinde imal edilen prefabrik evlerin bölgeye sevkiyatları devam ederken, üretim kapasitesi de günlük 120’ye ulaştı.

FsTtnXFXsAIVoFd

Bugüne kadar üretilen toplam bin 576 konteyner, depremden etkilenen il ve ilçelere gönderildi. Üretimin artarak devam ettiği konteyner üretim merkezlerinde incelemelerde bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’den üretim ve sevkiyatlar hakkında bilgi aldı.

FsTtoBzXoAEtDfl

Düzce Valiliği olarak depremzede vatandaşların yaralarının sarılması için çalışmalara devam edeceklerini kaydeden Vali Atay, üretim merkezlerinde mesai mefhumu gözetmeksizin gece – gündüz çalışan işçilere teşekkür etti.   

HABER: Savaş ARI