Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sosyal belediyecilik çalışmaları çerçevesinde alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra görsel anlamda şehrin güzelleştirilmesine yönelik birçok noktada yapılan çalışmaların kendini bilmez kişilerce kullanılamaz hale getirildiği vurgulandı. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bu noktada zarar tespitinin ardından gerekli tadilat çalışmalarına başladığı aktarıldı.

11687-vandallar-is-basinda-2
Belediyeden konuya ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle: “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehrin her noktasının aynı doğrultu da gelişimi ve ilerlemesi adına yürüttüğü projeler tek tek hayata geçirilirken, vatandaşların nezih, sağlıklı ve güvenli alanlarda keyifli vakit geçirmesi için dizayn edilen alanlar ise kendini bilmezler tarafından saldırıya uğramaya devam ediyor.

11686-vandallar-is-basinda-4
Vandallar, haziran ayında oturma bankları ve çöp kovaları başta olmak üzere birçok emtiasına zarar verilen 23 Nisan Parkı’na bu kez kent görsellerini ve aydınlatma yapılan köprünün ışıklarını kopartarak zarar verdi.

11685-vandallar-is-basinda-5
Öte yandan, şehrin göbeğinde bu durum yaşanırken, Konuralp bölgesinde ortaya çıkan vandallar ise halkın akşam saatlerinde aydınlık şekilde geçiş güzergahı olarak kullanabilmeleri adına dikilen ışıklandırma direklerini yerinden sökerken, vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken sıcaktan ve yağmurdan etkilenilmemesi adına yerleştirilen durağın da camlarını kırarak kamu zararı oluşmasına neden oldular.
Yapılan saldırıların tespitini yapan Destek Hizmetleri Müdürlüğü, her iki bölgede de tadilat işlemlerine başladı.”