Düzce’de, ev sahibi-kiracı geriliminde akıllara durgunluk veren bir yönteme başvuruldu. Bir bina sahibinin talep ettiği yüksek kira bedelini ödemek istemeyen kiracılarına uyguladığı yöntem, ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti.

2-135

Cedidiye Mahallesi 374. Sokakta bulunan Kılıçlar Apartmanının sahibi Kılıçlar Yumurta Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, kira fiyatlarını bin 500 TL’den daha fahiş bir rakama çıkartma kararı aldı. Kira artışını apartman sakinlerine tebliğ eden Kılıç olumsuz yanıt alınca, akıllara durgunluk veren yöntemlere başvurmaya başladı.

345yt

Kiracıların, fahiş artışını yargı yoluna taşmasının ardından Ahmet Kılıç, bu sefer binada oturan kiracılara baskı uygulamaya kalktı. Daha önce binanın giriş kapısı, güvenlik kameraları ve zil sistemini devre dışı bırakan Kılıç, bu sefer de binaya girişleri engellenmek için apartmanın önüne inşaat molozları döktü. Bununla da yetinmeyen Kılıç, apartmanın içine ise otomobillerde kullanılan atık yağ dökerek, binaya girişleri engellemeye çalıştı.

65yuhhhhgıyuı9

Kiracıların ihbarı üzerine binaya gelen emniyet güçleri hem kiracılarla, hem de bina sahibi Ahmet Kılıç ile görüştü. Kiracılarının arasında kanser tedavisi gören yaşlı bir vatandaşın da olduğu bildirildi.   

KAYNAK: Düzce Son Dakik Haber Ajansı

HABER: Savaş ARI