Olimpiyat Kavşağı’nda son zamanlarda trafik ışıklarında gündüz ve gece saatlerinde meydana gelen arızalar, trafik ve insanların can güvenliğini tehlikeye atıyor. Bu sorundan rahatsız vatandaşların 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattına ilgili şikayetlerini iletmesi üzerine, Öncü Haber ekibi, soluğu Olimpiyat Kavşağı’nda aldı.

2-340

Öncü Haber mikrofonuna konuşan vatandaşlar yol güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir ölümcül kazaya sebebiyet vermemesi için yetkililerden yardım talep etti.  

6-75

İşte vatandaşların trafik ışığı sorunu hakkında görüşleri;

7-49

“Araçlar çok hızlı geçiyor”

Işıkların çok sık bozulduğunu ve tehlike oluşturduğunu ifade eden tepkili bir vatandaş, “Bu yolu çok sık kullanıyorum Arapçiftliğinde oturuyorum, çocuklarımın okulu için burayı kullanıyorum. Işıklar çok sık bozuluyor ve büyük bir tehlike arz ediyor. Araçlar çok hızlı geliyor, bu durum büyük bir kazaya sebebiyet vermeden, ilgilenilmesi bizi memnun eder.”

4-188

“Karşıdan karşıya geçerken sorun yaşıyoruz”

Yunus Yaman, “Bu kavşağı sıkça kullanıyorum. Genellikle ışıklar arıza yapıyor ve karşıdan karşıya geçerken sorun yaşıyoruz.”

3-256

AYVA, KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU AYVA, KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

“Trafik ışıklarında son bir haftadır sıkıntı var”

Bir diğer bölge sakini ise şunları söyledi, “Trafik lambalarında bir haftadır sıkıntı var. Kaza falan olmadan İnşallah yapılır. Bu aralar günde 2-3 sefer bu arızalar oluyor. İnşallah düzelir.”

8-32

“Burada bir can yansa  iyi mi olacak?”

Yetkililerin bu duruma el atması gerektiğine dikkat çeken Salih Erdem “Bu yolu çok sık kullanıyorum ve çok tehlikeli bu işe bir el atılması lazım. Burada bir can yansa iyi mi olacak? Canların yanmaması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

5-129

Haber: Tuğba AKSOY

Kamera: Zeki AŞIKOĞLU