Edinilen bilgilere göre Merkez ilçesine bağlı Darıcı Mahallesi 5796. Sokakta engelli oğlu Yusuf Duman’la beraber yaşayan Nurcan Duman’ın evine ulaşmak için kullandığı yol bölgedeki iş yerine ait olduğundan dolayı iş yeri sahibi yolu kapattı.

Duman, evine giden yolun açılması için belediyeye başvurduğunu ve evine ulaşım sağlayamadığını ifade etti. Duman, mağduriyetini Öncü Haber mikrofonuna “Buradaki problem belediyeden kaynaklı biraz da komşularımdan burada sokak numaramız vardı. Belediye ikaz kâğıdı göndermiş buraya komşu verdi sizde 5 metre açın diye bunlar itiraz etmişler.

İtirazlarını 4 sene önce eşim sağ iken Karslıoğlu’na kaydırmışlar benim bahçeye kaydırdılar yetmiyormuş gibi sonra geri çektirdiler işin farkına varıp ama bu sefer de yol vermediler vermeyince yolu Karslıoğlu almak zorunda kaldı.

 Ben Karslıoğlu’na kusur görmüyorum ama yol yapılmadan şu yolu kapatması benim sinirimi bozdu ama o da haklı belediye hızlansın diye yani ben kesinlikle komşularımdan şikayetçiyim.

Belediyede, asar deresine koca koca kepçeleri koydu iki senedir bir şeye varamadı, orda yapboz oynayacağına gelsin bu yolları 1 günde yaptırsın. İstese yaptırabilirdi Cuma günü döktürebilirlerdi ben iki akşam başka yerde kaldım, Arabam da dışarda kaldı, benim ne günahım var?  Ben vatandaş değil miyim?

Belediyeye gittiğim zaman belediye başkanıyla 3 seferdir görüşemiyorum.

 Baştan bilseydim sokak numarasını kaldırttırmazdım, madem numara niye veriyorsun burası sokak değilse, görünüyor sokak olduğu.

 Niye bu komşulara kâğıt geldi de bunlar itiraz ediyor da ben niye hakkımı savunamadım şimdi ben komşularımla nasıl komşuluk yapayım?

 Nasıl sıcak bakayım siz söyleyin, haklı mıyım? haksız mıyım?” diye konuştu.

Oğul Yusuf duman ise “1-2 aydan beri kapalı, 2 haftadır istediğim gibi koşamıyorum. Ustalar bir çalışıyor, bir çalışmıyor belli olmuyor. Belediye çalışmaları bir başlatıyor bir durduruyor.

Şu yolun yapılması ya da çalışmaları başlayan yolun açılmasını istiyorum bana, koşmak istiyorum.

Ara sıra koşuyorum yol müsait olunca ama şu an yol tamamen kapandı. Arabamız da caddede kaldı, normalde arabamız kapının önünde duruyordu.” İfadelerini kullandı.

Editör: Emirhan Töngel