Yaşanan depremin ardından Düzce’de ağır hasar alan bina ve iş yerlerinin yıkım işlemleri sürüyor. Bu kapsamda bugün Camikebir Mahallesi, M. Fevzi Çakmak sokakta bulunan daha önce 3 deprem görmüş binanın yıkım işlemine başlandı.

DSC_0036-1

Bu sabah saatlerinde yıkımı başlanan, 35 yıldır aynı apartmanda oturan Nurhayat Özen bütün anılarının olduğu binanın yıkım işlemlerini gözyaşları içerisinde izledi.

DSC_0067

Yaşadığı duygu dolu anları Öncü Haber mikrofonlarına aktaran Özen şunları söyledi:

“1988’den beri bu binada oturuyorum. 35 yıldır aynı evdeyim. Aslında evde hiçbir şey yok gibiydi ama sonradan kolonların patladığını fark ettik. Yıkılmasının bizim için daha hayırlı olacağını düşündük. Çok şükür içinden burnumuz bile kanamadan çıktı. Allah’ıma bin şükür çoluğumuza çocuğumuza hiçbir şey olmadı. Mal yerine gelir ama insan sağ olduğu sürece hayatına devam edecek.

Hatıralar var bir de tabii… İşte o hatıralar var ya o çok kötü. Hatıralarımda bu binayla gitti. Ama olsun. İnşallah yenilerini Allah nasip eder. Tabii bunun içinde devletimizin yardımcı olmasını isterim. Burada hissedarlarımız var hep beraber anlaşarak bu yolun başlangıcına başlayacağız.”