Düzce Cam Düzcespor’un teknik adamı Şentürk, ligin 16’ncı sırasında yer alan Karaman Fk’ya karşı ev   sahipliği yaptığı maça ilgili değerlendirmelerini düzenlediği basın açıklamasında konuştu.

DÜZCE CAM DÜZCESPOR’DAN SEZONUN İLK MAĞLUBİYETİ DÜZCE CAM DÜZCESPOR’DAN SEZONUN İLK MAĞLUBİYETİ

Haftalık basın açıklamasında Şentürk, Karman FK ile berabere kaldığı maç hakkında “Ayağımızdaki topu iki kere uzaklaştıramadık, öne doğru vurabilsek hakem maçı bitirecek Ona da şüphe yok. İkinci kez ayağımıza geldi ve her yere vurabilirdik, O topu kornere doğru vurduk. Ama bunlar maçın son anında yorgunluk stres, skoru koruma telaşı, telaşla yapılan hamleler olarak maalesef olabiliyor. Evet, kazanmayı çok istediğimiz bir müsabakayı berabere bitirdik ve bu bizi çok üzdü Daha önce gol yiyebilirdik. Maça aslında ortalama bir oyunla başlayıp yaklaşık yirmi beşinci dakikada Hasan'ın sakatlanmasıyla orta sahada bir sıkıntı yaşadık. O birkaç dakika bunu sürdürdü ve uğurla değiştirdik. Uğur'un oyuna adaptasyonu elbette biraz zaman alçaktı. Rakibimizin de en etkili olduğu pozisyonlardan birisi merkez orta sahadaki oynayan üç oyuncusuydu.” dedi.

Düzce cam Düzcespor’un yeni transferi Serdar Can hakkında Şentürk “Yeni transfer serdar can Daha önce çalıştığım Serdar Can'ı oyuna alacaktım. Sadece bir ter idman yapan oyuncuyu ilk 11 başlatmak doğru değildi arkadaşları onları tanımıyordu ama daha çok da o arkadaşlarını tanımıyordu ve sadık takımın duruşuyla ilgili bir bilgiye sahip değildi ve ayrıca statü gereği bir oyuncumuz 2001’den küçük olması gerekiyordu.” açıklamasında bulundu.

Şentürk, Düzce Cam Düzcespor’a katkı yapabilmek adına neler yaptığını basın açıklamasında “Düzcespor'a doğru katkı yapabilmek adına herhangi bir oyuncuyu buraya önermedim. Dengeleri korumaya çalıştım. Hem bu ekonomik dengelerdi hem de takımın takım içi dengeleriydi. Statüye uygunluktur 19 büyük yaş oyuncu en fazla bulundurabilme hakkımız ve şansımız vardı. Genç oyuncularla kadromuzu 25 kişiye tamamlamamız gerekiyordu. 2003 ve sonrası oyuncularla artı takviye yapıp 26, 27, 28 ve 30’uda bulabiliyorsunuz. Yani böyle bir avantajınız var ama o genç oyuncuları Değerlendirme statüsü ile ilgili federasyonun koymuş olduğu bir genç oyuncuya avantajlı ve dolayısıyla biz çok doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. Hiç maceraya atılmadım Düzcespor'la. Skorları alabilmek adına, akıllı oyunu, oyuncularıma etmeye çalıştım.” Sözlerini söyledi.