26 Ağustos 1922 yılında başlayıp, 30 Ağustos  1922 yılında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. Yıldönümü nedeniyle (30 Ağustos Zafer Bayramı) tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de tören düzenlendi.

IMG_4471

Anıtpark Meydanında, Atatürk Anıtına Düzce Valiliği ve Düzce Belediye Başkanlığı’nın çelenklerini sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

IMG_4529

 Anıtparktaki törenlere Düzce Valisi Selçuk Aslan, Vali Yardımcıları, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, kurum il müdürleri, emniyet mensupları, askeri erkan,  AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, STK Temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

IMG_4508

Vali Aslan  tebrikleri kabul etti

Anıtpark Meydanında düzenlenen çelenk sunma törenin ardından, Düzce Valiliği binasında tebrik töreni düzenlendi. Tebrik töreninde Düzce Valisi Selçuk Aslan, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni tebriklerini kabul etti.

IMG_4602

Düzce Valiliği binası önünde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi törenlerinde, Düzce Valisi Selçuk Aslan, törene katılan Düzceli vatandaşların ve tören birliklerinin 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutladı.

IMG_4633

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajının okunması ile başlayan törenlerde, Komando birliklerinin yaptığı gösteri büyük alkış topladı.

IMG_4734

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunması ile devam eden törenler, resmi araç geçiş törenin ardından son buldu.

IMG_4829

HABER: Savaş ARI