Hakimler ve Savcılar Kurulu yaz kararnamesi ile Düzce Başsavcısı Sedat Çelik Kahramanmaraş’a başsavcı olarak atanırken, yerine ise Yargıtay Savcısı Yasin Emre görevlendirilmişti. 12 Eylül 2018 yılından bu yana Düzce’de başarılı çalışmalar gerçekleştiren Başsavcı Çelik, atama kararının ardından Düzce’de ki kurum ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Başsavcı Sedat Çelik, son olarak MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nu parti binasında ziyaret etti. Ziyarette Caboğlu Çelik’e Düzce’de yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Çelik’e yeni görev yerinde başarılar dileyen Caboğlu,  “Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Yaz Kararnamesi ile Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Düzce Cumhuriyet Başsavcımız Sedat Çelik'i İl Başkanlığımızda misafir ettik. Görev yaptığı süre boyunca Düzce'mize yaptığı hizmetler için ve nazik ziyaretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından MHP İl Başkanı Caboğlu, Başsavcı Çelik’e 3 hilal kutusu içinde Türk Bayrağı Kapaklı Kur’an-ı Kerim Hediye etti.