Düzce’de görev yaptığı 4.5 yılda köylere hizmetin yanı sıra şehrin tarım ve turizm başta olmak üzere her alanda kalkınması için birçok önemli projeye imza atan ve adını başarılı bürokratlar listesine altın harflerle yazdıran Mehmet Hayri Şen, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden istifa ederek iş hayatında yeni bir dönemece girdi. Çalışkanlığı ile Düzceliler’in takdirini kazanan Şen’den boşalan koltuğa asaleten atama yapılana kadar genel sekreterlik görevini Vali Yardımcısı yürütecek.

Genelsekreter

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının kasım ayında Düzce’ye atanan ve görevde olduğu 4.5 yılda şehrin gelişmişlik düzeyine önemli katkılar sağlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, görevinden istifa etti.

DÜZCE’NİN HER ALANDA GELİŞMESİNE ODAKLANDI

Düzce’deki görevine nokta koyan başarılı bürokrat Şen, önceki genel sekreterlerin alışılagelmiş hizmet anlayışının aksine hizmet yelpazesini geniş bir alana yaydı.

KÖYLÜLERLE HER ZAMAN SAMİMİ DİYALOG İÇİNDE OLDU

Düzce’nin sağlık, tarım, sanayi, kültür, turizm ve sosyal hizmetler alanındaki eksikliklerini tek tek tespit ederek ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan Genel Sekreter  Şen, muhtarlar ve köylülerle olan samimi diyaloğu ile de gönülleri fethetti.

MUTİOĞLU: “YÜKSEK BİR FİYAT AÇIKLANIRSA HEM ÜRETİCİLERİMİZ HEM DE TÜRKİYE KAZANIR” MUTİOĞLU: “YÜKSEK BİR FİYAT AÇIKLANIRSA HEM ÜRETİCİLERİMİZ HEM DE TÜRKİYE KAZANIR”

DÜZCE TURİZMİNE HASSASİYET GÖSTERDİ

Bürokrasi geçmişi başarılarla dolu olan Şen, mücavir alan dışında kalan alanlarda özel idare eliyle yürütülen çalışmaları bizzat takip etmesi ile ‘Saha adamı’ olarak takdir gördü. Köylerin alt ve üst yapı hizmetlerine gösterdiği hassasiyetle bilinen ve her zaman kapısı vatandaşa açık olan Genel Sekreter Şen, Sarıkaya Mağarası ve turizm yolları başta olmak üzere Düzce’nin doğal zenginliklerinin tanınması ve ihtiyaçlarının karşılanmasına özen gösterdi.

UZUN YILLAR GÖREVDE KALMASI BEKLENİYORDU

Düzce’de parmakla gösterilen bürokratlar arasında iken daha uzun yıllar görevde kalması arzu edilen Şen’in istifasını valiliğe sunarken, yerine asaleten atama yapılana kadar göreve Vali Yardımcısı'nın vekalet edeceği bilgisi edinildi.

İSTİFA GEREKÇESİ: AİLEVİ NEDENLER

Düzce’de adı hep başarılı çalışmalarıyla anılacak olan Genel Sekreter Hayri Şen’in ailevi nedenlerle sunduğu istifa dilekçesi, valilik tarafından kabul edildi. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, “15 Kasım 2019 tarihinden bu tarafa Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüten, Genel Sekreterimiz Mehmet Hayri Şen, eşinin işi ve çocuklarının eğitimi nedeniyle, ilimize getiremediği ve ilerleyen süreçte eşinin sağlık sorunlarının ortaya çıkması nedeniyle, yürüttüğü Genel Sekreterlik görevinden affını talep etmiş, talebi de valiliğimizce de uygun görülmüştür. Eşinin tedavi sürecinde yanında bulunabilmek için bugün itibariyle izin alarak görevinden ayrılmıştır. İdaremize bugüne kadar sunmuş olduğu hizmetler için teşekkür eder, eşine sağlık dileklerimizi iletiriz.” ifadelerine yer verildi.