Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu Güne Merhaba Programı’na telefonla canlı bağlantı sağlayan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, yağışların olumsuz etkilediği Esmahanım ve Uğurlu köylerinin son durum hakkında bilgi verdi.

cvcggfgsdfg

Canan Üstüner ile Güne Merhaba Programı’na canlı bağlantı yapan Özcan, Esmahanım ve Uğurlu köylerinde yıkımların olduğunu söyleyerek söyle konuştu: “2 gündür yoğun yağış oldu.  Akçakoca, Uğurlu, Esmahanım bölgeleri yoğun yağış aldığı için oralarda bu dere yataklarının ıslah edilmemesi nedeniyle köprüler yıkılmıştır. Uğurlu ve Esmahanım bölgelerinde yıkımlar, çöküntüler var. Sular yoları da almış durumdadır. Halkı köprülerden daha çok şikayetçi olduğunu gördüm. 2019 yılından bu yana bu köprülerin yıkıldığını söylediler. Kendi imkanlarıyla geçici bir köprü yapmışlar. Bu yıkılan yeri kendi imkanlarıyla taşlarla besleyerek geçiş sağlamaya çalışıyorlar.”

..................

Selin vurduğu bölgede çalışmaların devam etiğini ve vatandaşların yıkılan köprülerin bir an önce yaptırılmasını istediğini belirten Özcan, “Dere ıslah çalışmalarına da bir taraftan devam edildiğini gördüm. Bu gelen selin yapılan betonları örttüğünü de tespit ettik. Öyle tahmin ediyorum ki hava muhalefeti buna imkan vermiyor. Bir taraftan da çalışmalar devam ediyor ancak yeterli değil. Halkın büyük ihtiyacı köprüdür. Çok acil yapılmasını istiyorlar. Uğurlu tarafında da yıkımlar var ve köprülerin yapılmasını istiyorlar. Benden ricaları budur, ben de sizlere iletmek istiyorum. Bir taraftan ıslah çalışmalarının devam etmesinde de büyük yarar vardır. 2’inci bir yağışta daha büyük şeyler yaşanabilir. Halk, Devlet Su İşleri’nin olaya dahil olmasını istiyor. Özel idarenin herhangi bir sorumluluğu olmadığını dile getirdiler. Benim oradan aldığım bilgiler bu şekilde. Ben de yetkililerle temasa geçeceğim bir an evvel yapılması için. İnşallah hava muhalefeti de izin verirse olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

vvvvvvvvvrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrggggggggggggg