1-127

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanlığı tarafından düzenlenen “Ardek Proje Etkinlikleri 2209 TÜBİTAK Öğrenci Araştırma Projesi Tanıtım Semineri” gerçekleştirildi. Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde öğretim üyeleri dekanlığın amaçlarından bahsetti.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aysun Aydın ve Doç. Dr. Murat Bulut ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekanlığı hakkında bilgiler paylaşarak Dekanlığın amaçlarından bahsetti. Temel amaçlarının; inovasyon çıktıları, makale, patent, ürünler ve ülkemize katma değer katacak faaliyetleri arttırıcı eğilimleri hedef alarak proje üretmek ve gerçekleştirmek olduğunu dile getiren Tekin, farklı TÜBİTAK programlarına yönelik proje yazıp birlikte değerlendireceklerinin de altına çizdi.

Programın diğer konuşmacısı Araştırma Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aysun Aydın; “2209 TÜBİTAK Öğrenci Araştırma Projesi Tanıtım Semineri” başlıklı sunumunda projenin ne olduğu, proje yazarken dikkat edilecek hususlar ile bir fikir varsa bunu projeye çevirirken nasıl bir adım izlenmesi gerektiğini dile getirdi. Projenin soruna çözüm bulma, yeni bir bakış açısı ya da bir değerlendirme getirmesinin önemine değinen Aydın, proje başvurusu yapılırken de hangi yolların izlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Programda Düzce Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi Zeren Beyza Çevik ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Beyza Yılmaz ise proje başarı hikayelerini anlatarak, projelerindeki amacı ve izledikleri yolu dile getirdiler.

Program sonunda proje yürütücüleri ve danışman akademisyenlere Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Aysun Aydın ve Doç. Dr. Murat Bulut tarafından teşekkür belgeleri takdim edilirken; Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından da hediyeleri takdim edildi.