Eğitim yatırımlarını yakından takip ettiği bilinen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son olarak inşaat çalışmaları süren 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu ve 24 derslikli Azmimilli İlkokulu’ndaki son durumu yerinde gördü.

Söz konusu incelemelere ilişkin belediyeden yapılan açıklamalar şunlar kaydedildi: “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentteki ikili eğitim sonlandırılarak öğrencilerin fiziki şartları iyileştirilmiş, nezih, ferah ve daha sağlıklı ortamlarda eğitim hayatlarını sürdürebilmesi adına ön ayak olduğu eğitim yatırımlarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

11786-azmimilli-ilkokulu-5

“DÜZCE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİ'NDE DE YAŞATILMAYA DEVAM EDECEKTİR” “DÜZCE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİ'NDE DE YAŞATILMAYA DEVAM EDECEKTİR”

İLK DURAK KASIM AKTAŞ ORTAOKULU

İlk olarak Aziziye Mahallesinde eski SGK binasının bulunduğu alanda 24 dersliği hayırsever iş insanı Kasım Aktaş 24 dersliği ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Düzce Belediyesi tarafından yapılan Kasım Aktaş Ortaokulunu inceleyen Başkan Özlü’ye İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, belediye başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri eşlik etti.

Okulun son durumu hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Dr. Faruk Özlü, kalan eksikliklerin de bir an önce tamamlanarak okulun eğitime hazır hale getirilmesini istedi.

AZMİMİLLİ İLKOKULUNDA SONA YAKLAŞILDI

Ardından Azmimilli Mahallesi’nde bulunan Düzce Belediyesi arsası üzerinde yapımına başlanan Azmimilli İlkokulu’na geçen Başkan Özlü ve beraberindeki heyet, devam eden inşaat çalışmalarını yerinde takip etti. Okulun tüm alanlarını detaylı şekilde gezen Başkan Dr. Faruk Özlü’ye inşaat yetkilileri tarafından devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

YENİ OKUL GELİYOR

Darıcı Mahallesi terminal mevkiinde bulunan Düzce Belediyesine ait 10 bin metrekarelik alanda yapılacak olan 24 derslikli okul ve spor salonunun yerinde de inceleme gerçekleştiren Başkan Özlü, kısa süre içerisinde inşa çalışmalarına başlanması beklenen yeni okulla birlikte Düzce’de ikili eğitim sorununun ortadan kalkacağını ifade etti.”