Vicdanları yaralayan olayın adresi Hamidiye Mahallesi Harman Sokak'ta bulunan çıkmaz sokakta meydana geldi.
Yaklaşık 6 yıldır aynı apartmanda ikamet eden 55 yaşındaki engelli anne Hanife Duman ile engelli oğlu Mertcan Duman'a hayırsever vatandaşlar tarafından, günlük ihtiyaçlarını karşılamaları için Elektrikli bisiklet hediye edildi.

IMG_5142

Yaklaşık 3 yıldır, yürüme zorluğu çeken anne ve oğulun günlük ihtiyaçlarını görmelerinde büyük yardımı dokunan elektrikli bisiklete, 3 aydır kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce düzenli olarak zarar veriliyor.
“Bu bisiklet olmazsa hiçbir yere gidemem hayatımı idame ettiremem diyen” çaresiz anne Hanife Duman, gözyaşlarını tutamadı.

Hanife Duman, Öncü Haber Mikrofonuna şunları söyledi: 
Ben 6 seneden beri, bu mahallede bu binada oturuyorum. Komşularımdan çok mutluyum. Allah razı olsun hepsinden. Hepsi yardımcı oluyorlar. Kimseden şüphelenmiyorum. 3 sene önce bir hayırsever bana bu akülü arabayı bana verdi ve bu akülü arabaya 3 aydan beri zarar veriyolar. Kimin yaptığını bilmiyorum. Şüphelendiğim kimse yok. Oğlum ve ben bedensel engelliyiz. Bu araba bizim elimiz ayağımız. Bütün ihtiyaçlarımı ben bu arabayla görüyorum. Benim bir oğlum var çalışıyor yanımda değil. Kocam yok, evim kira ben tek başımayım. Hayata tutunmaya çalışıyorum ama beni yıkmaya çalışıyor. Kim olduğunu bilmiyorum. Ama kimse de, onu eğer bulursam, şüphelenirsem, bulursam da benim arabamın zararını karşılamasını istiyorum. Benim de gücüm yok bunu yaptırmaya. Aldığım beyimden emekli aylığım ve oğlumun aldığı engelli aylığı ile geçinmeye çalışıyorum. Hayatım zaten zor. Bu benim elim ayağım, neden benim elimden almaya çalışıyorlar. Amaçları ne, beklentileri ne. Yani ben diyecek bir şey bulamıyorum. Yani Müge Anlı’nın bir sözü var ‘iyilik yapan kazanır’. Bu kötülükten ne istiyorlar. Kazançları ne beklentileri ne? Beddua etmeyeceğim. Ama eğer ki bulunursa, bulmalarını çok rica ediyorum. Lütfen bu haberi de 3-4 defa yayınlayın. Çünkü Öncü Tv herkes seyretmiyor. 3 aydan beri. Önce tekerleklere zarar verdiler. Sonra kolumuza koyduğumuz şuradaki cıvatayı çıkartıp yere atmışlar. Sonra bu şekil eğikti. Aldım yaptım ve bu iki haftada beri de önce şuraya zarar verdiler. İki akşam önce de şurayı büktüler. Kim yapıyor kim ediyor bilmiyorum. Neden beni bu zorluğa bırakıyorlar. Hayatta yoruldum. 55 yaşındayım ya. Ben 55 sene daha yaşamayacağım. Benim bu elim ayağım. Oğlumun ihtiyaçlarını, çocuklarımın ihtiyaçlarını ben görüyorum ve bu devam edecek. Kötülük iyi bir şey değil. İyilik yapmaktan kimse vazgeçmesin. Kazanır.'' 

IMG_5146


Engelli oğlu Mertcan Duman ise şunları söyledi: ''Doğuştan bedensel engelliyim  24 yaşındayım. Kim yaptıysa Allahtan bulsun başka birşey demek istemiyorum. Annem bununla köye gittiğinde ben tek kalıyorum, bundan bir tane daha olsa çok güzel olur, annemle beraber gider gelirdik. Zararı karşılasınlar bizim gücümüz yetmiyor.''

IMG_5140


 

Editör: Liva Ünsal