Deneyimli hocalar eşliğinde ve yılların tecrübesiyle Düzceliler’e hac ve umre hizmeti veren Hacı Hidayet Tur organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek umre kafilesi için uğurlama programı düzenlendi.

Whatsapp Image 2023 12 06 At 11.22.35

Cedidiye Camii önünde gerçekleştirilen umre yolcusu vatandaşların yakınları ve sevenlerinden oluşan yüzlerce kişinin yer aldığı yoğun kalabalık eşliğindeki program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

BİRİ ENGELLİ 4 KİŞİ YARALANDI… BİRİ ENGELLİ 4 KİŞİ YARALANDI…

“Kutsal topraklardan dua bekliyoruz”

2023 yılının son umre organizasyonunda duygulu anlar yaşandı. 98 kişilik kafileyi kutsal topraklara uğurlamanın sevincini yaşadıklarını ifade eden yakınları, “Rahman’ın misafirleri olacak olan umrecilerinizden kutsal topraklardan dua bekliyoruz.” dedi.

Gg

“Ülkemize, devletimize, milletimize dualar edeceğiz”

Hacı Hidayet Tur Rehberi Selami Çatal ise yaptığı açıklamada, “Bu yılın son umresinde 98 kişilik grubumuz var. Allah izin verirse bugün İstanbul’dan uçağımıza binip Medine'de olacağız. Orada bol bol ibadet yapmaya çalışacağız. Ülkemize, devletimize, milletimize dualar edeceğiz. Buradaki vatandaşlarımıza, herkese dualar edeceğiz. Allah nasip ederse 20 günlük program gerçekleştireceğiz. Allah hayırlısını eylesin, gitmek isteyenlere de nasip etsin.” diye konuştu.

Programın ardından Hacı Hidayet Tur’un umre kafilesi, yakınlarıyla helalleşerek kutsal topraklara doğru yola çıktı.

20 günlük umre ziyareti için uçağın havalanacağı İstanbul’a hareket eden otobüsler tekbir, salavat ve dualarla uğurlandı.

Hacı Hidayet Tur organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek umre kafilesi, 3 gece Medine'de kaldıktan sonra Mekke'ye geçecek