Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından hayata geçirilen Kent Meydanı Projesinde önemli bir yer teşkil eden Cedidiye Camiinin restorasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Cami dış cephesinin kumlama tekniği ile temizlenmesinin ardından minarelerin inşası için çalışmalar da başladı.

BİRİ ENGELLİ 4 KİŞİ YARALANDI… BİRİ ENGELLİ 4 KİŞİ YARALANDI…

f3702921-bb22-4e53-8fda-55208d08d55e

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile yapımını Akçakocalı hayırsever iş insanı Burhan Özdemir’in üstlendiği minarelerin projesi Selimiye Camisi’nden esinlenerek çizildi. Minarelerin temelinin atılmasının ardından çalışmalar hızlı bir şekilde devam edecek. Minarelerinin inşaat çalışmalarının önümüzdeki yaz mevsiminde tamamlanması tahmin edilirken, Başkan Özlü daha önce yaptığı açıklamalarda hayırsever iş insanı Burhan Özdemir’e teşekkür etmişti.

Başkan Özlü, yaptığı açıklamalarda, “Akçakocalı değerli kardeşim Burhan Özdemir ile çok önemli bir hayır işi için bir aradayız. Cedidiye Meydanı’nda yürüttüğümüz çalışmalarda söz konusu minarelerin yapımı için Burhan Özdemir Bey kardeşim gönüllü oldu. Bugün birlikte bir protokol imzaladık. İnşallah minarelerin inşaatı hızla başlayacak ve bu yaz bitecek. Kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

HABER: Savaş ARI