Düzce Belediyesi tarafından ‘şehrin kalbinde büyük dönüşüm’ sloganıyla başlatılan Cedidiye Kent Meydanı Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Projenin birinci etabının uygulandığı cami ve ticarethanelerin bulunduğu bölümde zemin yenileme çalışmaları başladı.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 09.41.10

Cedidiye Camii ve meydanındaki yenileme çalışmalarının birinci etabında, caminin karakteristik özelliğini yansıtan taş dokuya ve cami mimarisine uygun şekilde inşa edilen bedesten tarzındaki ticarethanelerin yapımı tamamlanırken, minareler başta olmak üzere caminin içinde ve dışında yürütülen restorasyon çalışmaları ise sürüyor.

YAPILAN TOPLANTIDA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI YAPILAN TOPLANTIDA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Whatsapp Image 2024 06 25 At 09.41.11

Yeşil alanlar oluşturularak bitkilendirme yapılacak

Proje kapsamında cami ve ticarethanelerin yer aldığı kuzey bölümünde zemin yenileme çalışmasına başlandı. İş makineleri tarafından sökme işlemleri yapılan meydanın zeminine, kent estetiği ile uyumlu kaymaz özellikli granit taş döşenecek. Ayrıca ticari ve ibadet alanlarını birbirinden ayıracak yeşil alanlar oluşturularak bitkilendirme de yapılacak.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 09.41.11 (3)

Projenin tamamlanması ile Cedidiye Meydanı hem Millet Bahçesi ve İstanbul Caddesi ile bütünlük oluşturacak, hem de Düzce nezih ve tarihiyle uyumlu yeni bir meydana kavuşmuş olacak.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 09.41.09

Editör: Tuğba Aksoy