Düzce Gazeteciler Cemiyeti bugün 21 yılık aranın ardından yeni başkanını belirledi. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Toplantı Salonunda yapılan Genel Kurula, Düzce’de görev yapan basın mensupları geniş katılım sağladı.

IMG_4016

Kongrenin Divan Kurulu Başkanı Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber seçilirken, Divan Üyeliklerine ise Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fahri Altınkayık ile yine Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler personeli Ali Sarıbaba seçildi.

IMG_3998

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük bir faciaya yol açan depremde hayatını kaybeden basın şehitleri anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede, faaliyet, denetim ve mali raporlar okunarak karara bağlandı.

IMG_4011

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Oxijen TV Yayın Koordinatörü Nevzat Cingirt, “Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonrasında yeni bir sayfa açılıp birlik ve beraberlik içinde mesleğimizi zirveye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

IMG_4038

Birlik ve beraberliğin sağlandığı kongrede, eski Cemiyet Başkanı Erol Tayhan’ın divan heyetine ‘Bu cemiyeti ben tek başıma kurmadım, kurucu arkadaşlarımızın da adı yaşatılsın’ diyerek sunduğu önerge, ‘Bugüne kadar birçok kongre yaptın, neden bunu 21 yıldır sen düşünmedin’ eleştirilerine neden oldu. Bunun üzerine Tayhan’ın ‘Kongrede üye olmayan arkadaşlar var, oylama yeniden yapılsın’ diyerek oylamayı tekrarlatması ve cemiyet üyesi olan bir gazeteciye ‘Bu arkadaş Cemiyete üye değil, oy kullanamaz’ demesi, salondakilerin büyük tepkisine yol açtı. Bu nedenle Erol Tayhan’a yeni yönetim tarafından verilmesi planlanan ‘Onursal Başkanlık Unvanı’ talebi oy çokluğu ile reddedildi.

IMG_4075

Kongrede yapılan oylamada İslam Keleş oy birliği ile Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başkanı seçildi.

IMG_4078

Kongrenin ardından teşekkür konuşması yapan Oxijen Medya Genel Yayın Yönetmeni İslam Keleş, “Yeni bir dönemin temellerini bugün itibariyle atmış bulunuyoruz. Amacımız, dünya basınında birlik ve beraberliği sağlamak, mesleğimizin itibarını yükseltmek, sosyal ve ekonomik yönden kurumlarımızı ve gazetecilerimizi güçlendirmek olacaktır. Bugüne kadar cemiyet çatısında hizmet veren gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Bundan sonra da şeffaf ve demokratik bir şekilde bu yolu birlikte yürüyeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

IMG_4053

Keleş, Cemiyet Tüzüğüne göre, 3 yıl boyunca başkanlık görevinde bulunacak.  

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Nevzat Cingirt, Tezcan Solmaz  Aslı Atik,  Sadullah Ünsal,   Canan Üstüner,  Asu Beşer Karpuz,   Çiğdem Korkmaz Diger, Cihat Tutkun,  Tolga Hünkar,  Hakan Çakır,  Gökhan Alkan ve Mustafa Armutcu.

IMG_4083

Denetleme Kurulu: Fahri Altınkayık, Muammer Kızılırmak, ve Tuncay Türkgülü.

HABER: Savaş ARI