Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 12 ay boyunca rögar ve fosseptiklerde gerçekleştirilen larvasit ilaçlama ile haşerelerle mücadele ediyor. Ekipler, sıcakların artmasıyla birlikte yaz ayları boyunca sineklere karşı uçkun ilaçlama işleminde bulunmayı sürdürecek.

EFTENİ HAVZASINDA 3 BİN DÖNÜM ALAN MİL KURAKLIĞINA TESLİM OLDU EFTENİ HAVZASINDA 3 BİN DÖNÜM ALAN MİL KURAKLIĞINA TESLİM OLDU

İLAÇLAMA (10)

Bir yandan rutin ilaçlama faaliyetlerini sürdüren ekipler, mayıs ayının ikinci haftasından itibaren de Amerikan Beyaz Kelebeği’yle etkin mücadele başlattı. Gündüz saatlerinde şehir içerisinde ilaçlama yapılamadığı için gece saatlerinden itibaren şehir içlerinde ve mücavir alan içerisinde bulunan tüm bölgelerde etkin mücadelesine aralıksız devam ediliyor.
İLAÇLAMA (9)
Çalışmalara yönelik olarak müdürlükten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Yıl boyu programlı olarak uyguladığımız ilaçlama çalışmalarına artan zararlı popülasyonları (Sivrisinek, Karasinek, Kene, Pire, Amerikan Beyaz Kelebeği vb.) kontrol altında tutabilmek için çeşitlendirerek devam etmekteyiz.

İLAÇLAMA (7)

Şehrimizde bulunan rögarlar, su biriken mazgallar, ahırlar, foseptikler ve suyun göllenip beklediği sulak alanlar ekiplerimiz tarafından düzenli olarak çevreye ve su canlılarına zarar vermeyen doğal ilaçlar (Bakteri) kullanarak ilaçlanmaktadır.

İLAÇLAMA (5)

Halkımızın sağlığını ve yaşam konforunu arttırmaya yönelik yapılan bu çalışmalarda başarı oranının daha yüksek seviyelere ulaşması için kıymetli hemşerilerimizden tarla, bahçe ve balkonlarında bulundurdukları varil, kova, bidon, pet şişe, saksı altlığı gibi içerisinde su biriken ortamların kuru tutulmasını rica ederiz.

İLAÇLAMA (4)

İLAÇLAMA (3)

İLAÇLAMA (2)

İLAÇLAMA (1)

Ekiplerimiz tarafından bulunması zor olan bu alanlarda sivrisinekler hızla çoğalır. Unutmamalıyız ki! Çevremizde bıraktığımız su dolu bir bardak su içerisinde 200 tane sivrisinek üreyebilmektedir.”