İŞÇİLER: “GAMA’DA HAYVAN GİBİ MUAMELE GÖRÜYORUZ” İŞÇİLER: “GAMA’DA HAYVAN GİBİ MUAMELE GÖRÜYORUZ”

Önümüzdeki yerel seçimlerde Düzce CHP İl teşkilatının belediye başkan aday adayı olarak başvurusunu kabul ettiği Rıdvan Bilgin, CHP İl binasında aday adaylığını resmi olarak açıkladı. Adaylığı için açıklama yapan Bilgin'in basın toplantısına CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Bilgin yaptığı açıklamada; ''Bir hayalim var; doğduğum bu kenti, Batı Karadeniz'in en yaşanılabilir ve marka değeri en yüksek ili yapmak için aday oldum...'' şeklinde konuştu.

1eba5c71-1a12-4be8-ab7c-b588af38f97d
 Bilgin yaptığı basın açıklamasında; ''Bugün bütün Düzcelilerin, ortak adayı olmak için yola çıkıyorum. Bir hayalim var; doğduğum bu kenti, Batı Karadeniz’in en yaşanılabilir ve marka değeri en yüksek ili yapmak için aday oldum... Bu, benim Düzce’me olan en büyük borcum. İlimizin özellikle son 10 yılda artarak büyüyen ve kangren olmuş sorunlarını çözmek için adayım. Düzce’yi talan edenlere Düzce’yi dar etmek için adayım. Düzce’mizde yaşayan farklı kültürlerle el ele, ortak projeleri hayata geçirmek için adayım. Tüm Düzce’yi kucaklayan, halkçı bir belediyenin öncülüğünü yapmak için adayım. 
Ayrımcılık yapmadan, şeffaf hizmet ve istihdam yaratmak için adayım. Ez cümle dürüst bir yönetim anlayışı için adayım. Sevgili Dostlar, kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer! Gün geçmiş kırgınlıkların günü değil. Gün, yaşadıklarımızın farkında olma, Düzce’mize sahip çıkma günü!
Tüm bunları hayata geçirmek için, benimle bu yola baş koymuş, hassas bir ekiple bu kutsal yola çıkmış bulunuyor ve desteğinizi hissetmek istiyorum. Bugün hepinizin huzurunda, Belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği aday adaylığına başvuran ve başvuracak olan bütün yol arkadaşlarıma başarılar diliyor, bugün burada benimle olduğunuz için şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.'' diye konuşarak aday adaylığını resmi olarak açıkladı.

a9b7a6ac-48c0-4c12-9f5c-3fddae75848b

Öte yandan seçim sürecini değerlendiren ve ilk kez Öncü Haber mikrofonuna konuşan Bilgin şunları söyledi;''Büyük bir yoğunluk var, CHP’ye büyük bir ilgi var. Düzce’nin yokları çoğaldı, bu yoklara çare bulmak, CHP’nin çıkartacağı adaya ve CHP’ye kaldı. Aday olmaya karar vermemin sebepleri çok açık: biz talana da son vereceğiz, kibre de son vereceğiz, yokluğa da son vereceğiz. Biz belediyeciliği, Örgüt dahil, biz dahil asfalt işinden çıkardık. 

d82717c8-7180-4b23-99e7-3bbe648164f0

Belediyecilik bu değil. Memleketimizin sağlığı, ekonomisi, eğitimi ve sayabileceğim birçok şey belediyeciliğin asli görevleri arasındadır. Bunları bilerek geliyoruz, gördüğünüz coşku ve kalabalık neticede bir basın toplantısıydı ama ne kadar coşkulu olduğunu gördünüz. Bu bizim gelişimizin ayak sesleridir! Bunu herkes böyle bilsin. Bilerek geliyoruz, Düzce’yi tanıyarak geliyoruz. Bu şehrin noksanlarını ve yapılamayanları, hepsini biliyoruz. Aday adayı arkadaşlarımızdan kim öngörülürse, sağlam bir ekiple belediyeye talibiz ve alacağımıza da inanıyoruz. Arkadaşlar biraz tatil yapsınlar, yorulmuşlardır. Şu kesin, geldiğimiz zaman, kibirden uzak, ulaşılabilir bir kadro ve belediye başkanıyla karşı karşıya kalacaklar. Benim basına ilk röportajım, şunu da söylüyorum: 3 aday adayından, kim aday olursa olsun, maddi, manevi ve sosyal olarak, her türlü arkasında olduğumu yineliyorum. 

b2d5b280-1eab-49ad-acf3-8541d4caae34

İnşallah hakkımızda hayırlısı olacak, Düzce için de hayırlı olacak ve güzel şeyler olacak. Gönül gönüle, kol kola bu yolu bitireceğiz.''

Haber: Livanur Ünsal
Kameraman: Zeki Aşıkoğlu