Akılları allak bullak eden olay, Beçi Konuralp bölgesi Orhangazi Mahallesi’nde bulunan bir işletmede meydana geldi.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 12.08.07 (2)

KİRACI: “DÜKKÂN SAHİBİ ÇIK DEDİ, BABAMI DARP ETTİ”

 E.K. isimli bir kadın, sözleşmesinin devam etmesine rağmen, dükkân sahibi R.S.’nin fahiş kira talep ettiğini, kiracının bunu kabul etmesine rağmen mülk sahibinin yine de dükkânı boşaltmalarını talep ettiğini iddia ederek Haber Merkezimize başvurdu.

Kiracı E.K.’nin iddiasına göre, mülk sahibi R.S., dükkanı boşaltmaları için, dükkana saldırarak dükkanı dağıttı, E.K.’nin babasını darp ederek hastanelik etti.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 12.08.06

DÜKKAN SAHİBİ: “BEN SÖZLEŞMEYİ ONUNLA DEĞİL ESKİ KOCASIYLA YAPTIM”

Bunun üzerine haber ekibimiz, dükkan sahibi R.S.’yi arayarak durumu sordu. İddiaları yalanlayan mülk sahibi R.S., “ben sözleşmeyi onunla değil eski kocasıyla yaptım.” Dedi.

Mülk sahibinin iddiasına göre, E.K.’nin eski kocasıyla sözleşme yapıldı. Asıl kiracı karısı E.K.’den boşanınca, E.K. isimli kadın yeni evlendiği eşiyle birlikte dükkânı işletmeye başladı.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 12.08.07 (1)

Bunun üzerine dükkan sahibi R.S., E.k. ve yeni kocasına, ben “sizinle sözleşme yapmadım. Eski kocanla sözleşme yaptım. O bu dükkanı işletmediğine göre siz benim kiracım değilsiniz, dükkanı boşaltın” diyerek ihtarname çekti.

KAZADA 1 ÇOCUK YARALANDI KAZADA 1 ÇOCUK YARALANDI

“Bana onlar saldırdı”

Bu ihtardan sonra E.K.’nin yeni kocası, rutin bir kontrol için Üniversite hastanesine gittiği esnada mülk sahibi R.S.’ye saldırarak darp etti.

Saldırı sonrasında başından yaralanan R.S., durumu mahalle muhtarına bildirdi.

“ÇIKMAK İÇİN 500 BİN LİRA İSTEDİLER”

 

Orhangazi Mahalle Muhtarı arabuluculuk yapmak için E.K ve kocasıyla görüşmeye gitti. Muhtar haber merkezimize yaptığı açıklamada:

“R.S.’ye saldıran E.K. ve kocasıyla görüşmeye gittim. Tatsızlık yaşanmasın orta yolu bulalım dedim. Bize 500 bin lira versin dükkânı boşaltalım dediler.

 500 bin liralık ne masraf ettiniz buraya dedim, cevap veremediler. Asıl kiracı kadının eski kocasıdır. Bu kadının ve yeni kocasının burada hukuki olarak hiçbir hakkı yoktur.” İfadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 12.08.06 (1)

Öte yandan tarafların birbirlerinden şikayetçi oldukları ve konunun adli sürecinin başlatılacağı öğrenildi.

Haber – Ahmet Çelik