İŞTE İL İL SERBEST PİYASADA SON DURUM İŞTE İL İL SERBEST PİYASADA SON DURUM

Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yapılacak olan dev yatırımı müjdeledi. Öncü Haber ekibine özel olarak açıkladığı müjdeyi ilk defa kamuoyuna duyuran Başkan Bıyık, günde 5 ton ile Türkiye’nin en büyük kedi köpek mama üretim fabrikası kurulacağına dikkat çekti. Öte yandan, OSB’nin içerisindeki altyapı ve ulaşım problemlerini de çözmeye çalıştıklarını ifade eden Bıyık, ayrıca ilçelerde yapım aşamasında olan diğer sanayi bölgelerini de anlattı.

“Gümüşova OSB’de büyük bir istihdam kaynağı hazırlanıyor”IMG_2926

OSB’lerin içerisinde çok önemli yabancı firmaların çeşitli yatırımlar yaptığını vurgulayan Başkan Bıyık, “Yakın zamanda ziyaret ettiğimiz kedi köpek maması üretim fabrikası üretime geçecek. Planlanana göre bu firma günlük 5 tonla belki de Türkiye’nin en büyük üretimini yapacaktır. İlaveten Gümüşova OSB’de de önemli bir fabrikanın inşaatı devam ediyor. Orası da bittiğinde bölgede iyi bir istihdam kaynağı olacaktır” şeklinde konuştu.

“Gümüşova OSB’de yaklaşık yüzde 30-35 yoğunluk var”

OSB’lerdeki altyapı ve yol problemlerinin kısa bir süre sonra halledileceğini ifade eden Bıyık, “OSB’ler yeni kurulduğu için eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Fakat bunlar da yakında çözülecektir. Biliyorsunuz ki 1. Ve 2. OSB’miz var. Gümüşova OSB’de yaklaşık yüzde 30-35 civarında bir doluluk var. Çilimli OSB’de ise şu anda yer tahsisleri yapıldı. Fakat daha hiçbir firma fabrika yapımına geçmedi. Oranın da yol ve alt yapısı çalışmaları planlanıyor. Çilimli OSB bittiğinde 4 tane yoğun bir şekilde çalışan sanayi bölgemiz olacak. “

HABER/OĞULCAN ÖNER