banner851

banner614

ÇİLİMLİ PAZARYERİNE KURULDU

banner619

Çilimli Belediyesi kendi imkanları ile oluşturduğu dezenfeksiyon tüneli ile vatandaşları tedbirli olmaya davet etti. Çilimli pazaryerinin girişine konulan dezenfeksiyon tüneli ile vatandaşların daha güvenli alışveriş yaparak evlerine dönmeleri hedefleniyor.

banner846
Çilimli 31.03.2020, 17:21 01.04.2020, 17:56
4808
banner844

Çilimli Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında bir dezenfeksiyon tüneli oluşturdu. Sokağa çıkarak Pazar alışverişi yapmak zorunda kalan vatandaşlar tünele girerek  dezenfekte oluyor.

İçerisine giren kişileri algılayan tünel, özel karışımlı 360 derecelik özel bir ilaç salıyor. İlaç ile birlikte kişilerin kıyafetlerinin üzerindeki olası zararlı bakteriler temizleniyor. Sokağa çıkmak zorunda kalanlar, evlerine dönüşleri sırasında elbiseleri ile tünele girerek, dezenfekte oluyor.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, tedarikçi firmadan özellikle insan vücuduna zarar vermeyen bir ilaç talep ettiklerini belirterek şunları söyledi:   “Tedarikçi firmadan özellikle insan vücuduna zarar vermeyen  bir ilaç istedik. Onlarda buna uygun bir ilaç verdi. Yoksa neticede insan vücuduna zarar verecek bir ilacı biz kabul etmezdik. Zaten amacımız insana zarar gelmemesi ve insanı korumasıdır.”

Çilimlili vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını belirterek şunları dile getirdi:

“Uygulama çok güzel olmuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Başkanımız başımızın tacıdır ne ihtiyacımız varsa koşuyor kendisi.”

“Çok güzel olmuş hijyenik bir çalışma. Virüsün olduğu bu zamanda insanlar için çok güzel oldu bu çalışma.”

Yorumlar (3)
isynkr 1 yıl önce
helal olsun vAllahi bayıldım yani süper fikir.otobüslerede yapılır inşAllah.
MIGHTY 1 yıl önce
Videoyu sonuna kadar izledim.Hem muhabir hem başkan anlatım bozukluğu rekoru kırdı.
Yasin 1 yıl önce
Bilim kuruşu üyesi Sn. Ateş hoca bu uygulamanın yanlış olduğunu söyledi!!
18°
açık