Düzce’de yerel seçim heyecanı yaşandı. Bugün, Mahalli İdareler seçimleri için tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, Düzce’de de seçmenler 08:00’da sandık başına giderek oylarını kullandı.

Oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından, sandıklar sandık başkanlarının kontrolünde ve siyasi partilerin sandık görevlilerinin gözetiminde açıldı.

YÖRÜK MALIYLA KURBAN KESERSENİZ... YÖRÜK MALIYLA KURBAN KESERSENİZ...

Düzce’de resmi olmayan verilere göre, merkezde Düzce mevcut Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yüzde 40.14 oyla yeniden Belediye Başkanı seçilirken, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı türkücü Davut Güloğlu, yüzde 29.52  oy oranı ile ikinci oldu. Yerel seçimlere Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile birlikte girerek büyük bir sürpriz yapması beklenen İYİ Parti ise yüzde 5,68 oy alarak, Düzce’de 4’üncü parti oldu. Seçimlerde Sedat Çelikel  ile birlikte büyük bir atak yapan CHP ise, yüzde 12.69 oy oranı ile 3’üncü parti olma başarısını gösterdi.

Faruk Ozluu Kimdir Removebg Preview

İlçelerde ki son durum

Düzce’de yerel seçimlerde ilçelerde ise tam bir sürpriz yaşandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Akçakoca ilçesinde CHP’nin Adayı Fikret Albayrak, yüzde 32, 14 oy oranı ile Belediye Başkanı seçildi. Albayrak’ı yüzde 31,03 oy oranı ile AK Parti’nin adayı Osman Cumhur takip etti. Mevcut Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise yüzde 17, 04 oranında oy alarak, 3’üncü oldu.

Fi̇kret Albayrak-5

Cumayeri yine ‘Koloğlu’ dedi.

Cumayeri ilçesinde seçimler, resmi olmayan sonuçlara göre, mevcut Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu ve AK Parti adayı Recep Tuna arasında geçti. İlçede seçimlerin kazananı, resmi olmayan sonuçlara göre, mevcut Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Koloğlu oldu.

Mustafa Koloğludvdvfdv

Çilimli ilçesinde Yılmaz Yıldız ipi göğüsledi.

Seçim sandıklarının tamamının açıldığı Çilimli ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre, yüzde 50, 73 oranında oy alan AK Parti Belediye Başkan Adayı Yılmaz Yıldız Belediye Başkanı seçildi. Yılmaz’ın hemen arkasında ise 43, 87 oranında oy alan MHP’nin adayı İsmail Bayrak yer aldı.

Yilmaz Yildiz

Gölyaka’da MHP’nin adayı Muzaffer Coşkun önde gidiyor

Sandıkların yüzde 76,67’sinin açıldığı Gölyaka ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre ipi göğüsleyen taraf, MHP’nin adayı Muzaffer Coşkun oldu. Yüzde 34,02 oranında oy alan Coşkun’u, 32, 05’lik oy oranı ile mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Yakup Demircan takip ediyor.

Muzaffer Çoşkun

Gümüşova’da Sübekçi farkı

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Muharrem Tozan ile Gümüşova Belediyesi’ni kazanan MHP, bu seçimlerde Belediye Başkanlığı koltuğunu AK Parti’nin adayı Kenan Sübekçi’ye kaptırdı. Resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 55, 91 oranında oy alan Kenan Sübekçi, Gölyaka’da seçimleri kazanan isim oldu. MHP’nin adayı Ercan Çakır ise 24, 85 oranında oy alarak, ikinci oldu.

Kenan Sübekçi

Kaynaşlı’da Eftal Altundal fark attı.

Seçimlerin heyecanın tavan yaptığı Kaynaşlı ilçesinde sandıkların yüzde 96’sı açıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 32, 58’ni alan MHP Adayı Eftal Altundal Belediye Başkanı seçilirken AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Türkmen ikinci sırada yerini aldı. Mevcut Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Birol Şahin ise 3’üncü gelen isim oldu.

Efdal Altundal Fdbgfbgfhmhp

Yığılca’da seçimler çekişmeli geçti…

Yığılca ilçesinde ise yerel seçimler AK Parti, Yeniden Refah Partisi ve MHP arasında çekişmeli geçti. Sandıkların tamamının açıldığı İlçede resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 30, 83’ünü alan AK Parti’nin adayı Selami Savaş Belediye Başkanı olarak ipi göğüsledi. Seçimlerde, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Muzaffer Yiğit ikinci, MHP’nin adayı Ramazan Muhterem Baltacı ise 3’üncü oldu.

Selami Fbfgnhjsavaş

Beyköy’de MHP kazandı…

Uzun yıllar AK Partili Osman Kılıç tarafından yönetilen Beyköy Beldesi’nde kazanan taraf MHP oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre oyların %69,30’unu alan Fatih Ocak, rakibi AK Parti’nin adayı Osman Kılıç’a fark atarak Belediye Başkanı seçildi.

Fati̇h Gjhmkjkkulocak

İbrahim Ercan yeniden Belediye Başkanı seçildi

Boğaziçi Beldesi’nde İbrahim Ercan, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 46,11 oranında oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçildi. Ercan’ın en yakın rakibi Yeniden Refah Partisi Belde Belediye Başkan Adayı Mehmet Kütük ise, yüzde 27,06 oranında oy alabildi.

İbrahi̇m Ercan-1

HABER: Savaş ARI