Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile seçimlere giren İYİ Parti ise, aldığı sonuçlarla büyük hüsrana uğradı. Seçimlerde İYİ Parti Düzce’de dördüncü sırada yerini aldı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Düzce’de de yerel seçim heyecanı yaşandı. 31 Mart Pazar günü sabah saat 08:00 itibari ile sandık başına giden Düzceli seçmenler, demokrasinin gereği iradesini sandık başında ortaya koydu. Saat 17:00 itibari ile oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından, açılan sandıklardaki oy pusulalarının, sandık başkanlarının kontrolünde ve siyasi partilerin sandık kurulu görevlilerin gözetiminde sayımına geçildi.

YSK’nın seçim yasaklarını kaldırılmasının ardından, Düzceli seçmenlerin kullandığı oylar kamuoyu ile paylaşılmaya başladı. Düzce merkez Belediye Başkanlığı’nı resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 40, 19 oy oranı ile Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü yeniden Belediye Başkanı seçildi. Faruk Özlü’nün en yakın rakibi ise, yüzde 29,76 oranında oy alan Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı türkücü Davut Güloğlu oldu.

Merkez

ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİLDİ ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİLDİ

İlçelerde büyük sürprizler yaşandı

Akçakoca halkı “Fikret Albayrak” dedi…

Düzce’nin turizm kenti Akçakoca ilçesinde tam bir yerel seçim heyecanı yaşandı. CHP’nin adayı Fikret Albayrak ile AK Parti’nin adayı Osman Cumur arasında geçen seçimde mevcut MHP’li Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 3’üncü oldu. Seçimlerde 37,10 oranında oy alan CHP’nin adayı Fikret Albayrak, kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanlığı’nı ilan etti. AK Parti’nin adayı Osman Cumur yüzde 35, 48 oranında oy alarak, ikinci olan isim oldu. AK Parti İlçe teşkilatı sonuçların netleşmesinin ardından, arada 260 oy farkı olmasına rağmen sonuçlara itiraz etti.

Fi̇kret Albayrak-7

Cuymayeri ilçesinde Recep Tuna şok yaşadı

Düzce’de seçimlerin en heyecanlı geçtiği ilçelerden birisi de Cumayeri oldu. Bir müddet seçimleri önde götüren AK Parti’nin adayı Recep Tuna, son açılan sandıklarla birlikte büyük şok yaşadı. Seçimlerin sonlarına doğru, mevcut Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan adayı Mustafa Koloğlu, Tuna ile aradaki farkı kapatarak öne geçti ve resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı seçildi.

Mustafa Koloğludvdvfdv

Çilimli halkı tercihini Yılmaz Yıldız’dan yana yaptı…

Yerel seçimlerde, Çilimli ilçesinde Belediye Başkanlığı seçimlerinin ipini göğüsleyen isim AK Parti’nin adayı Yılmaz Yıldız oldu. Seçimlerde yüzde 47,39 oranında oy alan Yılmaz Yıldız, kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı seçildi. MHP’nin adayı İsmail Bayrak ise, yüzde 40, 94 oranında oy alarak, Yıldız’ı yakından takip etti.    

Yilmaz Yildiz

Yakup Demircan hüsran yaşadı…

Gölyaka ilçesinde seçimlere iddialı hazırlanan mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti’nin adayı Yakup Demircan, seçimleri kaybederek Belediye Başkanlığı görevini MHP’nin adayı Muzaffer Coşkuna kaptırdı. Resmi olmayan sonuçlara göre Gölyaka ilçesinde Muzaffer Coşkun yüzde 33, 68 oy oranı ile Belediye Başkanlığı’nı ilan ederken, Yakup Demircan ise seçimleri 32,23 oranında oy alarak seçimleri ikinci sırada tamamladı.

Muzaffer Çoşkun

Gümüşova’da Kenan Sübekçi fark attı…

Milliyetçi ve muhafazakar bir tabana sahip olan Gümüşova ilçesi, yerel seçimlerde el değiştirerek MHP’den AK Parti’ye geçti. MHP’li mevcut Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın yeniden aday gösterilmediği ilçede AK Parti’nin adayı Kenan Sübekçi, 33, 68 oranında oy alarak, Belediye Başkanlığı ipini göğüsleyen taraf oldu. Seçimlerde MHP’nin adayı Ercan Çakır, 32,20 oranında oy alarak, 2’inci oldu.

Kenan Sübekçi

Kaynaşlı’da Şahin’in devri sona erdi…

Yerel seçimlerin heyecanlı geçtiği ilçelerden birisi de Kaynaşı ilçesi oldu. Kaynaşlı ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 32,38’ini alan Eftal Altundal, Belediye Başkanlığı’nı ilan etti. AK Parti’nin adayı Ahmet Türkmen ise yüzde 28,93 oranında oy alarak ilçede ikinci gelen isim oldu.

Efdal Altundal Mhp

Yığılca’da Selami Savaş Zaferini ilan etti

Yığılca ilçesinde AK Parti, Yeniden Refah Partisi ve MHP’nin kıran kırana geçen mücadelesine sahne olan yerel seçimlerin ilçede kazananı resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti’nin adayı genç iş insanı Selami Savaş oldu. Oyların Yüzde 33,70’ini alan Selami Savaş Belediye Başkanlığı’nı ipini göğüsleyen isim olurken, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Muzaffer Yiğit ilkinci, MHP Adayı Ramazan Muhterem Baltacı ise 3’üncü sırada yer aldı.

Selami Fbfgnhjsavaş

Beyköy Beldesi’nde Osman Kılıç dönemi sona erdi

Seçimlerde Beyköy Beldesinde sürpriz sonuç ortaya çıktı. 3 dönemdir Beyköy Belediyesi’ni yöneten AK Partili Osman Kılıç, yerel seçimlerde büyük oy farkı ile hüsrana uğradı. Beldede oyların yüzde 69, 71’ini alan MHP Belediye Başkan Adayı Fatih Ocak, resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanlığı’nı ilan ederken, mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti’nin adayı Osman Kılıç, oyların sadece yüzde 24, 62’sini alabildi.

Fati̇h Gjhmkjkkulocak

Boğaziçi’nde Ercan dönemi devam ediyor

Yerel seçimlerde Boğaziçi beldesinde ise herhangi bir değişiklik yaşanmadı. Henüz kesinleşmeyen sonuçlara göre beldede oyların yüzde %41,94’ünü alan İbrahim Ercan, Belediye Başkanlığı görevini korudu. Yeniden Refah Partisi Belde Belediye Başkan Adayı Mehmet Kütük, oyların yüzde %27,49’unu alarak ikinci, MHP Adayı Metin Albyarak ise, yüzde %26,91 oy alarak üçüncü oldu.

İbrahi̇m Ercan-1

HABER: Savaş ARI