banner851

banner955

SORUNLAR GÜÇ BİRLİĞİ İLE AŞILACAK

Erdemliler Derneği tarafından aynı zamanda derneğin merkezi olan Çilimli’de Dernekler Yönetmeliği’ndeki değişikliklerin görüşülmesi amacıyla “Yerel Dernekler Buluşması” gerçekleştirildi. Düzce’deki birçok STK temsilcisinin hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıda, mevzuattan kaynaklanan sıkıntıların birlikte hareketle ederek aşılması konusunda mutabık kalındı.

Çilimli 07.12.2021, 09:20
1388
SORUNLAR GÜÇ BİRLİĞİ İLE AŞILACAK

Çilimli merkezli Erdemliler Derneği, sivil toplum dayanışmasını güçlendiren etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda Erdemliler Derneği tarafından düzenlenen kahvaltılı kaynaşma organizasyonu davetli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Çilimli’de yapıldı. 

Erdemliler Derneği binasında bir araya gelen yerel dernek temsilcileri, 21 Ekim 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Dernekler Yönetmeliği değişikliklerini ele aldı. 

Düzce’de faaliyet gösteren derneklerin yönetmelikte yer alan yeni kurallardan haberdar olması ve detayları hakkında bilgilendirilmesi için düzenlenen toplantıda, STK´ların mevzuattan kaynaklanan sıkıntılar hususunda birlikte hareket etmesinin yararlı olacağı konusunda fikir birliğine varıldı. Ayrıca mevzuat farkındalığının arttırılması, karşılaşılan zorluk ve iyi uygulamaların paylaşılması için belli aralıklarla bir araya gelinmesi hususunda mutabık kalındı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle her ilçeden bir sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı buluşmanın dayanışma ve mevzuat farkındalığını arttırmanın yanı sıra iyi örneklerin paylaşılması noktasında da önem taşıdığını bildiren Erdemliler Derneği yöneticileri, birlikte ve beraberliği de pekiştiren yerel dernekler buluşmasının devamının geleceğini vurguladı.

STK buluşması hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

banner844
Yorumlar (2)
Aynen katılıyorum 13 ay önce
İlahiyatçı Kırbaşoğlu, "Büyük bir fiyasko, tam bir çöküş yaşanıyor. Yeni nesiller, ahlaklı, adaletli, namuslu, hakkaniyetli olması gereken dindar kişilerin aslında öyle olmadıklarını, kimi kişilerin ne yazık ki bütün dertlerinin mevcut iktidar rantını paylaşmak olduğunu görüyorlar. Gayet tabii ki bu çöküşe tanıklık eden genç nesiller hatta bizatihi İslam'dan ve Müslümanlardan soğuyorlar" görüşünü dile getiriyor.
İsme gerek varmı sence 13 ay önce
Dernekler ne kadar da güzel dimi ama bana sorarsanız derneklerde yaşını almış kişilerin olmaması lazım her yerde ayak bağı oluyorlar afgd eskiden iyi işler yapıyordu bu aralar suskunlar cemalettincim hayırlı olsun dernek başkanı oluyormuşsun
Yeni Sayımız