banner851

banner614

VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

banner619

Çilimli Kaymakamlığı ve Çilimli Belediyesi işbirliğinde, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlara ücretsiz dağıtılmak üzere Halk Eğitim Merkezi’nde maske üretimine başlandı. Halk Eğitim Merkezinde gönüllü öğretmen ve usta öğreticiler, haftada bin 500 maske üretimi gerçekleştirecek.

banner846
Çilimli 05.05.2020, 15:15 05.05.2020, 22:03
1158
VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK
banner844

Tüm dünyanın korkulu rüyası olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip Covid – 19 salgını nedeniyle, Türkiye’de maske açığı ortaya çıkmıştı. Vatandaşların maskelere daha kolay ulaşmaları için yerel yönetimler de maske üretimine başlamıştı.

Düzce’de Gölyaka Belediyesi başta olmak üzere Düzce Belediyesi ve Gümüşova Belediyesi’nin ardından Çilimli Belediyesi de kaymakamlıkla işbirliği içerisinde maske üretimine başladı. İlçe Halk Eğitim Merkezinde gönüllü öğretmen ve usta öğreticiler tarafından üretilen maskelerin, ilçe genelinde vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağı bildirildi. Halk Eğitim Merkezinde günde bin 500 maske üretilmesi hedeflenirken, üretilen maskelerin de ilçe merkezinde dağıtımına başlandığı bilgisi verildi. 

Muhsin Yavuz Destek Veren Her Kese Teşekkür Etti...

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, “Kaymakamlığımızla işbirliği ile Halk Eğitim Merkezimizde gönüllü öğretmenler ve usta öğreticiler tarafından günlük bin 500 adet maske üretimine başlandı. Maskeleri vatandaşlarımıza en kısa zamanda ücretsiz olarak ulaştıracağız. Bu süreçte katkı sunan herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
konuralpli 1 yıl önce
Düzce belediyeside yaptı hala yapıyor mu bilmiyorum zira sadece haberini okuduk buradan 5 tane maske dağıtamadınız bir avuç düzceliye
Acelesi yoktu 1 yıl önce
Seneye başlasaydınız. Gölyaka belediyesi bu süreçte herkese destek verdi. Düzce Belediyesine bile maske dağıttılar. Yakup Başkan ve ekibi iyi çalışıyor MaşAllah
16°
kapalı