Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Şehirleri millet bahçeleri ile donatacağız.’ açıklamasının ardından hızla çalışmalara başlayarak, Çilimli’ye örnek bir Millet Bahçesi kazandıran Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un ilçeye değer katan bir yerel yönetici olduğuna işaret eden Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, yerel seçim sürecinde hizmet adamlarını koltuğundan etme sevdasında olanların ‘3 dönem’ gibi bahaneleri ortaya atmasını eleştirdi. AK Parti’nin halka ve şehre dokunan başkanlarla dönem kuralına takılmadan devam ettiğini örnekleriyle açıklayan Ünsal, “Bir belediye başkanı memleketine, milletine hizmet ediyorsa memleketine faydalı eser üretiyorsa, beytül-malı hayırlı ve faydalı bir şekilde milletine kazandırıyorsa neden olmasın?” dedi. Ünsal ayrıca Çilimli’de siyaseten boşalan her koltuğa talip olmaya kalkanları ve destekçilerini ‘Amacınız ne?’ diye sorguladı.

“Çalışkan başkan hizmetine devam etmeli”

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un geçtiğimiz hafta sonu basın mensupları için yeni hizmete giren ve projesiyle göz dolduran Millet Bahçesi’nde düzenlediği kahvaltıya katılan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumlu-yorum’ programında 3 dönemdir hayata geçirdiği birçok proje ile ilçeyi kalkındıran Başkan Yavuz’u ‘Çalışkan başkan hizmetine devam etmeli.’ diyerek övdü.

SORUMLULAR HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI SORUMLULAR HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

Muhsi̇n Yavuz-3

Yavuz’u kıskananlar ‘3 dönem’e sarılıyor

Başkan Yavuz’un hizmetlerini kıskananların 3 dönem kuralı sarılmaya kalmasını da eleştiren Ünsal, AK Parti’nin 90’a yakın başkanı bu kurala takılmayan 4 ya da 5. dönem için aday gösterdiğini anımsattı.

Ünsal’ın gündeminde nöbetçi aday adayları da vardı

Ünsal’ın gündeminde nöbetçi aday adayları ve sözde finansörleri de vardı.

“Çilimli’de fevkaladenin fevkinde bir proje hayata geçirildi”

Çilimli Millet Bahçesi için Ünsal, “Fevkaladenin fevkinde bir düşünce ve dizayn hayata geçirilmiş.  Çilimli'de bungalov evlerin yapılacağı bir bahçe oluşturulmuş. Hizmet çok güzel, güzel bir konsept olmuş. Düzceli olarak Muhsin Yavuz’u tebrik ediyorum. Basındaki arkadaşlarımız da bu güzelliği ve harikulade çalışmayı takdir etti. Çilimli Millet Bahçesi, millete yakışır ve Muhsin başkana yakışır bir eser olmuş.” ifadelerini kullandı.

“Faydalı bir şekilde milletine kazandırıyorsa neden olmasın?”

Ünsal, 3 dönem kuralı için ise şu ifadelere yer verdi: “Bugünlerde 3 dönem kuralı var. 3 dönem üst üste belediye başkanlığı yapanlar bir dahaki dönem olmayacak. Niye olmasın? Türkiye'de 84 tane belediyede bunun örneği var. Bir belediye başkanı memleketine, milletine hizmet ediyorsa memleketine faydalı eser üretiyorsa, beytül-malı hayırlı ve faydalı bir şekilde milletine kazandırıyorsa neden olmasın?”

“Memlekete kazandırdıkları tezlere konu olur”

Siyasetin biraz daha etik olması gerektiğine ve 3 dönem kuralının siyasette birtakım hesapları yapabilmek için kurulmuş olduğuna dikkati çeken Ünsal, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz'un belediyeciliğin bütün dengelerini kurmuş bir isim olduğunu ve gerek kentsel dönüşüm gerek Millet Bahçesi ve Çilimli OSB adına memleketine kazandırdıklarının, kitaplara ve tezlere konu olabileceğini vurguladı.

Ismail Bayrak

Siyasette daldan dala konan: İsmail Bayrak

Siyasette daldan dala konanlara parmak bastığı konuşmasını İsmail Bayrak örneğiyle sürdüren Ünsal, “Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adayı olmuş. Bu arkadaş geçtiğimiz dönem DEVA Partisi'nin ilçe başkanı olamamış. AK Parti Çilimli İlçe Başkanı Orhan Kansız’ın adaylık için istifası sonrası AK Parti'den ilçe başkan aday adayı olarak Ankara'ya gitmiş. Sonra MHP'den aday adayı olmuş.” açıklamalarında bulundu.

“O hangi seçimde muvaffak olmuş da bu seçimde sana finansörlük yapacak”

MHP Çilimli Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Bayrak’ın iş insanı Mustafa Aycan'a güvendiğini belirten Ünsal, “İddiaya göre; Mustafa Aycan, İsmail Bayrak'ın maddi finansörü. Kendi başını bağlayamayan gelin başı bağlamaya kalkarmış. Mustafa Aycan'a güvenip de çıkan İsmail arkadaş, seni görmedim de bilmem de. O hangi seçimde muvaffak olmuş da bu seçimde sana finansörlük yapacak. Milletin aklıyla yola çıkma. Mutlaka siyasette birileri çıkacak. Ama böyle fırıldak gibi dönüp, sonra da adaylık için bir yerden gelip de orada bulunamaz. İsmail Bayrak'ın heyecanı vardır. Ama Mustafa Aycan’a ne oluyor? Ben onu anlamış değilim. Neyin hesabını yapıyor? Kelin ilacı olsaydı kendi başına sürermiş.” ifadelerine yer verdi.