İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Düzce’nin de bulunduğu 81 ilde son 5 günde 'Aranan Şahıslara Yönelik' devam eden 'ÇEMBER-11' Operasyonlarında narkotik ve terör başta olmak üzere çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 3 bin 209 firarinin yakalandığını duyurdu.

Düzce’de Çember – 11 operasyonları için sahaya inen polis ve jandarma ekipleri, haklarında kesinleşmiş hapis kararları bulunan firari şahısların saklandıkları adresleri tek tek belirledi. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyonlar için düğmeye basan polis ve jandarma ekipleri, söz konusu adreslere baskın düzenlendi.

Düzenlenen operasyonlarda, terör ve narkotik suçlar başta olmak üzere çeşitli suçlardan arama kararları bulunan çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar emniyet ve jandarmadaki işlemlerinin ardından Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Operasyonlarla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgilere yer verdi:

HALK OTOBÜSÜ VE HAFİF TİCARİ ARAÇ ÇARPIŞTI HALK OTOBÜSÜ VE HAFİF TİCARİ ARAÇ ÇARPIŞTI

“0-5 yıldır aranmakta olan 3 bin 187 şahıs, 5-10 yıldır aranmakta olan 14 şahıs, 10 yıl ve üzeri aranmakta olan 8 şahıs Çember-11 operasyonlarıyla yakalandı.  Hırsızlıktan 200 şahıs, dolandırıcılıktan 163 şahıs, yağmadan 105 şahıs, adam öldürmeden 39 şahıs, cinsel suçlardan 39 şahıs, narkotik suçlarından 567 şahıs, terörden 74 şahıs, KOM (Kaçakçılık, Organize) 389 şahıs olmak üzere ve diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 3 bin 209 şahıs 'Çember-11' operasyonlarında yakalandı. İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde arama kaydı olanlara yönelik olarak gerçekleştin operasyonlarda bu şahıslar; yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.”

HABER: Savaş ARI