İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın talimatı ile Türkiye’de yasa dışı silah imalatı ve kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik başlatılan “Mahzen” operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Aralarında Düzce’nin de bulunduğu 11 ilde  eş zamanlı “Mahzen – 28” operasyonları düzenlendi.

Operasyonun Düzce ayağında polis ve jandarma ekipleri, önceden belirlediği yasadışı silah imalatı ve kaçakçılığı yapan şahısların evlerine baskın yaptı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda silah, silah imalatında kullanılan parçalar ve mermiler ele geçirildi.

Ekran Görüntüsü 2024 04 18 150346

Düzce’de gözaltına alınan şahıslar, işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü..

TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Mahzen – 28 operasyonları ile ilgili sosyal medya platformu X üzerinden açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,   İstanbul, Ankara, Antalya, Düzce, Eskişehir, Kocaeli, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova'da düzenlenen operasyonlarda 41 şüphelinin yakalandığını aktardı.  Yerlikaya ayrıca, operasyonlar sonucu 137 tam otomatik uzun namlulu silah ve 340 tam otomatik uzun namlulu silaha dönüşebilecek silah parçası, 70 yiv ve seti açılmış tabanca namlusu, 866 polimer tabanca gövdesi, 123 tabanca sürgüsü, 100 tam otomatik silah üst gövde takımı ve 100 dipçik ele geçirildiği bilgisini paylaştı.

Ekran Görüntüsü 2024 04 18 150355

Şüphelilerin, yasa dışı silah üretimi ve ticareti yaptıkları, çok miktarda silahı bütün ve parça halinde naklettikleri ve organize suç örgütleri ile narkotik suç örgütlerine silah temin ettiklerinin tespit edildiğini açıklayan Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek." ifadelerini kullandı.

Ekran Görüntüsü 2024 04 18 150251

HABER: Savaş ARI