1’İ ÇOCUK 2 KİŞİ YARALANDI 1’İ ÇOCUK 2 KİŞİ YARALANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın talimatıyla, tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de çeşitli suçlardan arama kayıtları bulunan firari şahıslara yönelik Çember Operasyonu düzenlendi. Düzce’de polis ve jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda firari çok sayıda gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 81 il genelinde, il jandarma komutanlıkları ve il emniyet müdürlüklerince, "Çember Operasyonları" kapsamında son 4 günde yol uygulamaları yapıldığını belirtti.

İş yeri ve evlere yapılan operasyonlarda, haklarında yakalama kararı bulunan 5 bin 309 kişinin yakalandığını kaydeden Yerlikaya, yakalananlardan 10'unun 10 yıldan daha uzun, 41'inin 5 ila 10 yıl arasında, 5 bin 258'inin de 5 yıla kadar arandığının tespit edildiğini bildirdi.

Firari suçluların sokaklarda gezmesine, ailelerin huzurunu kaçırmasına asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Bakan Yerlikaya, açıklamasında şunları kaydetti:

"Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi ve operasyonlara katılan tüm polislerimizi, jandarmalarımızı, sahil güvenliğimizi tebrik ediyorum. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız."