Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş ve Motorize Yunus ekipleri Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, il genelinde huzur ve güveni sağlamak için sokağa indi.

Düzce’de çeşitli suçlardan arama ve kesinleşmiş hapis kararı bulunan şahıslara yönelik umuma açık işyerleri, eğlence mekânları ve metruk binalarda yapılan eş zamanlı denetimlerde, arama ve kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 18 kişi yakalandı.

Yakalanan şahısların üzerinde yapılan aramalarda 6 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 3 adet av tüfeği ve bu silahlara ait 128 adet mermi ile tüfek fişeği ele geçirildi.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 18 kişi, götürüldükleri Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edildi. Şahıslardan 11 tanesi çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 7 kişi ise tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Yapılan denetimlerde ayrıca, yasa dışı kumar oynatan bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa ve mekân sahibine idari para cezası kesildi.

Denetimlerin il genelinde artarak devam edeceği bildirildi.