15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü, tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de çeşitli programlar düzenlendi. Programlarda, darbe girişimini geri püskürtürken şehit olanlar anılırken, yaralanarak gazi Unvanına alanlara da minnet edildi. 

Çilimli ilçesinde ise 15 Temmuz 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlit Programı' düzenlendi. Kapalı Pazayerinde yapılan Mevlid-i Şerif Programına Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif programı öncesinde, Çilimli Belediyesi tarafından Kapalı Pazaryerinde, dezenfektan çalışması yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı programda, Çilimli Belediyesi tarafından katılanlara lokma ikram edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, “İlçemiz de 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizin aziz ruhları için kapalı pazaryerinde tertiplenen Mevlidi Şerif’e katıldık. Okunan Mevlidi Şerif’lerin ardından vatandaşlarımıza lokma ikramında bulunduk ve şanlı bayrağımızı dağıttık. Tüm şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin makamlarını âli peygamber efendimize komşu eylesin” dedi.