Olay,  D-655 Akçakoca Karayolu Kabalak Rampası mevkisinde  meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Akçakoca’dan topladığı çöpleri Düzce Belediyesi Katık Atık Tesisine götüren  Kader Büyük idaresindeki çöp kamyonunda yangın çıktı. 

Whatsapp Image 2024 05 16 At 16.16.31
Kamyondan dumanların yükseldiğini gören araç şoförü, aracı güvenlik şeridine çekerek, durumu Düzce 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine kısa süre içerisinde olay yerine gelen Düzce Belediye İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. 

Whatsapp Image 2024 05 16 At 16.16.31 (3)
Çıkan yangında çöp kamyonunda büyük çaplı maddi hasar meydana gelirken, itfaiye ekipleri yangının çıkış nedenini belirlemek için inceleme başlattı. 

Fikret Albayrak’tan açıklama geldi…

TERÖR ŞÜPHELİSİ 4 ŞAHIS YAKALANDI TERÖR ŞÜPHELİSİ 4 ŞAHIS YAKALANDI

Yangının ardından açıklamalarda bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, olayda tek tesellinin can kaybı ve yaralının olmadığını söyledi. Belediye envanterindeki araçların bakımsız ve bozuk olduğunun altını çizen Albayrak, bu konuda Akçakoca halkından sabır istedi. Albayrak, Akçakoca halkı ile birlikte bütün sorunların üzerinden geleceklerini ifade ederek, şu açıklamalara yer verdi:

Üzüntüyle belirtmek isteriz ki, belediyemizin tek çöp nakliye aracı, Düzce istikametine giderken henüz belirlenemeyen bir arıza nedeniyle alev almış ve tamamen kullanılamaz hale gelmiştir. Bu talihsiz olay hepimizi derinden üzmüştür, ancak en büyük tesellimiz, olayda can kaybımız ve yaralanan kimsenin olmamasıdır. Bu olayın, zaten araçlarımızın birçoğunun arızalı olduğu bu sıkıntılı döneme denk gelmesi, bizi oldukça zor durumda bırakmıştır. Ancak, hep birlikte dayanışma ve sabırla bu tür zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Belediyemiz olarak, en kısa sürede daha iyi araçlar temin ederek hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

HABER: Savaş ARI

HABER: Savaş ARI