10 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem felaketinin hemen ardından, depremzede vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Düzce Valisi Cevdet Atay’ın girişimleri ile Düzce’deki OSB’lerde kurulan Konteyner Üretim Merkezlerinde üretimler devam ediyor.

FvSK1VEXgAAGGY8

Günde 150 konteynerin üretildiği ve haftanın 7 günü deprem bölgelerine sevkiyatların yapıldığı merkezler tüm Türkiye’nin gündemine otururken, ulusal basında çıkan haberlerde ise Düzce Valiliği’nin bu başarısından övgü ile bahsediliyor.

FvSKzwJWAAACNLs

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder de, Düzce’ye gelerek Konteyner Üretim Merkezlerinde incelemelerde bulundu. Konteyner üretimi hakkında bilgi alan Minder, bu başarılarından dolayı Düzce Valisi Cevdet Atay başta olmak üzere, üretimlerde emeği geçen tüm yetkili ve çalışanlara teşekkür etti.

Konteyner işyerlerinin kurulumları devam ediyor…

FvSK7sKXgAEkzPv

Öte yandan, deprem bölgelerinde ticaretin yeniden canlanması için Düzce’de üretilen konteyner işyerlerinin felaketten etkilenen il ve ilçelerde belirlenen alanlarda kurulumları devam ediyor. Konteyner işyerleri, çekilen kuralarla belirlenen hak sahiplerine veriliyor.

HABER: Savaş ARI