Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Kabine Toplantısının ardından basın açıklaması düzenledi.

Ekonomiden dış politikaya, Türkiye’nin Ortadoğu politikasından ülke içindeki sosyal yapılanmaya kadar birçok konuya değinen Erdoğan, ev ve araba piyasasında oluşturulan balon fiyatların büyük ölçüde alt edildiğini ifade ederek, bu konunun üzerine kararlılıkla gidileceğini vurguladı.

“100 BİN LİRAYA KADAR CEZA UYGULAYACAĞIZ”

 

6 ay 6 bin kilometre sınırını getirerek büyük ölçüde araç piyasasındaki balonun söndürüldüğünü ifade eden Erdoğan: “ilan sitelerinde sıfır araçlara liste fiyatından yüksek rakamlar yazanlara da 100 bin liraya kadar ceza uygulayacağız.” İfadelerini kullandı.

 

“MİLLETİMİZİ FIRSATÇILARA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

 

Konut fiyatlarındaki gereksiz pahalılığa da vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “milletimizi fırsatçılara teslim etmeyeceğiz. Onların insafına bırakmayacağız. Bugüne kadar yaptığımız atılımlarla onlara gerekli dersi verdik. Günü kurtarmak için bu ülkeye ve bu millete zarar verenlere gereken dersi vereceğiz.” İfadelerini kullandı.

YENİ EVLENENLERE MÜJDE

Erdoğan, seçim vaatlerinden biri olan Aile ve Gençlik Bankasının kurulmasına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Yeni evlenenlere faizsiz kredi imkânı sunulacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan: “seçim vaatlerimizden biri de Aile ve Gençlik Bankasının kurulmasıydı. Evlenen gençlerimizin evliliklerini daha sağlam bir temel üzerine oturtması için yürüttüğümüz çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde Aile ve Gençlik Bankasının detaylarına ilişkin teklifimizi, meclisimizin takdirine sunacağız. Yeni evlenen gençlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkânı sunacağız.” İfadelerini kullandı.

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü - AA