Çalışmayan aydınlatmalar, toplanmayan çöpler ve düzenlenmeyen çevresiyle, adeta magandaların karargâhına dönüşen park için çevre sakinleri isyan ediyor. Defalarca Başkan Muharrem Tozan’a durumu ilettiklerini fakat hiçbir geri dönüş alamadıklarını ifade eden çevre sakinleri: “ailemizle, çocuklarımızla parkta oturamıyoruz. Bizim paramızla yapılan bu parka belediye başkanı sahip çıkmıyor. Bu halkın parasına yazık değil mi?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 IMG_3822

Yakın zaman önce Belediyenin itfaiye bütçesiyle “öncü birlik aracı” adı altında kendisine lüks bir makam aracı alan Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan, söz konusu halkın sosyal aktivitesi olunca bütün sorunlara kulak tıkıyor.

IMG_3821

Gümüşova’da bulunan Fatih Parkı’nın şehir magandalarınca işgal edildiğini iddia eden çevre sakinleri, durumu defalarca Başkan Tozan’a iletmelerine rağmen hiçbir geri dönüş alamadıklarını ifade etti.

IMG_3819

DİBİMİZDEKİ CUMAYERİ İLE ARAMIZDA DAĞLAR KADAR FARK VAR

Parkın bakımsızlığı, içeri girer girmez kendisini hissettirirken, çevre sakinleri her akşam yaşanan kavgalardan küfürlü konuşmalardan yaka silker hale geldiklerini ifade etti.

1-86

Parka, belediye tarafından gözden çıkarılmış gibi davranılmasına tepki gösteren Gümüşovalılar, hemen yanı başlarındaki Cumayeri İlçesinde Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun Cumayeri’ne kazandırdığı ve Batı Karatenizde tek olma özelliğine sahip Hilaltepe Mesire Alanı’na dikkat çekerek: “isteyince oluyormuş. Bizim başkandan öyle bir beklentimiz yok bari olana sahip çıksın” diyerek, Başkan Tozan’dan ümit kestiklerini gözler önüne serdi.

DÜZCE KADIN EMEĞİ MERKEZ ÜYESİ KADINLAR, GÖNÜLLÜ YARDIM FAALİYETLERİNE KATILIYOR DÜZCE KADIN EMEĞİ MERKEZ ÜYESİ KADINLAR, GÖNÜLLÜ YARDIM FAALİYETLERİNE KATILIYOR

2-109

BELEDİYEDEN ÜMİDİNİ KESEN HALK ÖNCÜ HABER’E BAŞVURDU

Çocukları ve aileleriyle parkta oturmaya çekindiklerini ifade eden çevre sakinleri, Belediye Başkanı’na defalarca sorunu iletmelerine rağmen bu soruna kulak tıkadığını dile getirerek Öncü Haber mikrofonlarına şunları söyledi:

3-66

“Evimiz buraya çok yakın. Gündüz sessiz sakin, akşam karanlığında her türlü olayın döndüğü bir yer. Burası bildiğin gençlerin hesaplaşma alanı gibi bir yer. Biz bu konuyu belediye başkanıyla, yardımcılarıyla görüştük. Geldiler bir iki ışık takıp gittiler. Yani kaderine terk edilmiş bir yer. Burada bizim çocuklarımız eğlenemiyor, aileler oturamıyor.”

 IMG_3819

“Ailemiz ve çocuklarımızla oturabilmek istiyoruz”

“Ben buraya taşınalı az zaman oldu ama çocuklarımı bu parka getiremiyorum. İçki durumlarından çok rahatsızım. Kızımı rahatlıkla getiremiyorum. Sigara izmaritleri banklarda söndürülüyor. Kamera sistemi asla yok. Aileler için oturakları kaldırmışlar. Belediyeyi bir hafta önce aradım, ilgileneceklerini söylediler. Her hangi bir işlem yok hala, geri de aramadılar. Biz ailemizle çocuklarımızla burada oturabilmek istiyoruz.”

4-50

“Bu park alkoliklerin mekânı olmuş”

“bizim mahalle olarak en büyük sıkıntımız bu parkta ailecek oturamamak. Oturacak yerimiz yok. Gece sabaha kadar burası sarhoşların alkoliklerin mekânı olmuş. Bu parkın ailecek oturabileceğimiz bir yere dönüşmesini istiyoruz. Oturaklarımız olsun, ışıklar yansın bir kamera sistemi olsun en azından…”

IMG_3817

Gümüşova halkının vergileriyle yapılan bu parkın alkol ve taşkınlığın ana merkezi haline gelmesine sitem eden Gümüşova halkı Belediye Başkanından hiçbir geri dönüş alamadıklarını ifade ederek Başta Düzce Valisi olmak üzere bütün yetkililere seslenerek bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını talep etti.

5-34

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü – Zeki Aşıkoğlu