Gölyaka Esen Mahallesi sakinlerinden Kerem Aydın Öncü Haber Merkezi’ne ulaşarak, mahallelerinde bulunan derin taştığını ancak yetkililer tarafından hiçbir önlem alınmadığını söyledi.

Dereden taşan suyun bir vatandaşın evine girdiğini, evin dere sebebiyle tehlikede olduğunu iddia eden Kerem Aydın: “Bu dere Esen mahallesinde bulunuyor. Dere ara ara taşmaktadır. Devlet Su İşleri Müdürlüğü ve diğer yetkililer burası bizim sorumluluğumuzda değil diyorlar. Buradan taşan sular mezarlığa kadar gitti. Buraya taş getirildi ancak 3 ay geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmıyor. Kimse sorumluluğu kabul etmiyor. Gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

2-26

“DERENİN KENARINA EV YAPAN SUÇLU DEĞİL Mİ?”

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ise vatandaşın şikayetini yalanladı. Derenin taşmadığını sadece su seviyesinin arttığını dile getiren Demircan, “Burada öyle bir şey yok. Vatandaş zamanında dere kenarına ruhsatsız ve iskansız bir şekilde evini yapmış. Şimdi derede su seviyesi yükselince şikayette bulunuyor. Derenin olduğu yerin etrafında tarlalar var.  Biz deredeki su seviyesinin artmasını halledelim diyoruz ama kimse tarlasında çalışma yapılmasına izin vermiyor. Şu an Devlet Su İşleri de burada. Abarttıkları gibi bir şey yok. Derenin kenarına ev yapan suçlu değil mi?” ifadelerini kullandı.