Türkiye, 6 Şubat saat 04:16 saatlerinde meydana gelen Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketine uyandı. On binlerce kişinin yaşamını yitirdiği, yaralı sayısının ise yüz binleri bulduğu deprem felaketinde, enkaz altına kalanları çıkartmak için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen büyük felaketin hemen ardından tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de AFAD öncülüğünde başlatılan insani yardım seferberliği, artarak devam ediyor. Düzce Valiliği, AFAD, Düzce Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşların bireysel olarak katıldığı yardım seferberliğinde toplanan insani yardım malzemeleri, depremden etkilenen ve ağır kış şartlarında sokakta kalan depremzedelere ulaştırılmaya devam ediyor.

Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında düzenlenen ve Vali Yardımcıları, Kurum Amirleri ile Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli’nin katıldığı İl Koordinasyon ve Değerlendirme Kurulu toplantısında Düzce’den deprem bölgelerine gönderilen yardımlar konuşuldu.

HABER: Savaş ARI