Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilinde büyük yıkıma yol açan depremin bilançosu gittikçe artmaya devam ediyor. Depremin vurduğu illerden gelen görüntüler Türk halkının yüreğinde derin bir acıya yol açarken, ağır kış şartlarında sokakta kalan depremzedelerin en büyük ihtiyaç duyduğu tuvalet, lavabo ve duş gibi ihtiyaçlarının karşılamaları için Düzce Belediyesi harekete geçti. Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipler, müdürlüğün Çamköy Mahallesinde bulunan şantiyesinde seyyar tuvalet, lavabo ve duş imalatına başladı.

tuvalet 4 lsdksşl

Kısa süre içerisinde imalatı tamamlanan 6 adet seyyar tuvalet bugün TIR’lara yüklenerek, depremin en çok etkilediği Elbistan’a yola çıktı. İmalatı tamamlanan seyyar tuvaletlerin sevkiyatını müdürlüğün Çamköy Mahallesinde bulunan şantiyesinde görüntüleyen Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal da, AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Murat Aydın ile Düzce Ulaşım A.Ş Operasyon Müdürü Murat Postoğlu’yla birlikte yaşanan gelişmeleri Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü aracılığı ile Düzce halkına duyurmak için bölgeye gitti.     

tuvalet 1 hfh

Ünsal: “Türkiye’nin hiçbir bölgesinden seyyar tuvalet yola çıkmamış”

Şantiyenin bahçesinde Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından imal edilen seyyar tuvaletleri kamuoyuna gösteren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Ünsal, “Şu an itibariyle deprem bölgesine yola çıkmak üzere hazırlanmış tuvaletleri görüyorsunuz. Şu ana kadar öğrendiğimize göre Türkiye’nin hiçbir tarafından bir tuvalet ve bunun gibi bir kabin yola çıkmamış. Biz şu an itibariyle belediye ekipleri ile beraber Elbistan’a doğru yola çıkıyoruz. Bu tuvaletler, o bölgede en büyük insani ihtiyaç olan tuvalet ihtiyaçlarını gidermek adına Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü önünde ilk etapta bir treylere yetecek şekilde hazırlanmış, araçlara yüklenerek deprem bölgesine, felaket bölgesine doğru yola çıkacak. Şu an itibari ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü önünde araçlar hazırlandı. Düzce Belediye Meclis Üyesi Murat Aydın ve ulaşımdan sorumlu Murat Postoğlu ile beraber, bizde Öncü Medya olarak yola çıkacağız. Orada yaşananları yerinde göreceğiz. Burada en büyük enteresan olanı şu;  bu şekilde bir çalışma daha önce yapılmamış, Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü insani ihtiyaç olan malzemeler içinde harekete geçmiş, imalatlar da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YARDIMCI DKALWJAL

Bayrak:  “Depremzedelerimiz için tuvalet, lavabo ve duş imalatlarımız devam edecek”

Deprem bölgesine gönderilmek üzere Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün tuvalet, lavabo ve duş imalatlarının devam edeceğinin altını çizen Destek Hizmetleri Müdürü Barış Bayrak, “Biz depremde afet gören vatandaşlarımıza öncelikli olarak baş sağlığı ve geçmiş olsun temennilerinde bulunuyoruz. Bizler burada onların ihtiyaçlarını karşılamak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Şu an için tuvalet ve lavabolarımızı yapıyoruz. Daha sonra da , duş ve daha başka ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalara devam ediyoruz. Şu ana kadar 12 tane imal ettik, bitirdik. Geride de yaklaşık 10 tane daha imalatımız başladı. 4 tane de duşumuz olmak üzere 14 tane daha imal edeceğiz. İhtiyaçlarını karşılamak üzere duş, lavabo ve tuvaletlerimizi göndermiş olacağız. Biz bunları çok kısa süre içerisinde yaptık. Diğerlerini de Pazartesi ve Salı günü yola çıkartmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

AYDIN AKDAKLFJ

Aydın: “Depremzedeler aynı acıyı yaşıyoruz, içimiz yanıyor”

AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Murat Aydın ise, “Murat Aydın: Öncelikle tüm Türkiye’ye büyük geçmiş olsun. Deprem bölgesindekilerle aynı acıyı yaşıyoruz, içimiz yanıyor. Deprem bölgesinde en büyük ihtiyaç duyulan tuvaletler. Biz de Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerimizin imal ettiği tuvaletleri bölgeye ulaştıracağız Allah’ın izniyle. Onlar orada bitti diyene kadar, bizler de burada imalatlarımıza devam edeceğiz. Bizim tek hedefimiz oranın bir an önce kendine gelmesi ve insanların refah içerisinde yaşaması orada. Şu andaki durumları zaten görüyoruz, hissediyoruz, içimiz yanıyor. Allah izin verirse de bizlerde oraya varacağız ve teslimatlarımızı yapacağız” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI