Federasyon başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığında kulüp Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda alınan kararlar açıklandı.

Yapılan açıklamada, depremden etkilenen illerin profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerin taleplerinin değerlendirildiği buna göre süper ligden Hatayspor ve Gaziantep fk ligden çekildiği,  1. ligden ise Yeni Malatyaspor ile Adanaspor takımlarının ligden çekildiği, 2.lig Kırmızı guruptan Adıyamanspor ve Diyarbekirspor takımlarının ligden çekildiği, İskenderunsporun bu yönde bir talebinin olmadığı, 2.lig beyaz gurupta yer alan Şanlıurfaspor ve Amedspor takımlarınında lige devam edeceği açıklandı.

WhatsApp Image 2023-02-15 at 12.14.34

Federasyon başkanı 3.ligde yer alan Kahramanmaraşspor, Osmaniyespor ve Malatya Arguvanspor ligden çekilen diğer takımlar Ligden çekilen tüm takımların hak kaybı olmayacağı önümüzdeki sezon bulundukları liglerde mücadele edeceklerini söyledi.

Büyükekşi tesisleri büyük hasar gören ve yıkılan İskenderunsporun Amedspor ve Şanlıurfaspor takımlarının maçlarını belli bir süre başka şehirlerde oynayacaklarını belirten federasyon başkanı bu kulüplerin Antalya’da kamp yapma taleplerinin de değerlendirileceğini ifade etti.