Düzce Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bir çok ilde yıkıma yol açan depremlerin ardından yaraları sarmak için ilk günden itibaren var gücüyle çalışıyor. Afet bölgesinden Düzce’ye bir çok vatandaşın nakil edilmesine öncülük eden Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş., Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatı ile depremzedelerin sınırsız ve ücretsiz seyahat etmelerine imkân sağlayan "Tek Yürek Kart" uygulamasını başlattı.

ulaşım aş tek yürek kart (1)

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce'ye gelen afetzedelerin hayatını kolaylaştıracak adımlar attıklarını kaydederek; "Depremin meydana geldiği ilk dakikalardan itibaren Düzce olarak afetzede kardeşlerimizin yanında olduk. Bir yandan Devlet Millet el ele vererek başlattığımız yardım kampanyalarımız devam ederken, bir yandan da çadır kentler için ürettiğimiz tuvalet, duş bebek odası gibi öncelikli ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmalarımız sürüyor. Tüm bunların yanında ulaşım konusunda da Düzce'de misafir ettiğimiz kardeşlerimiz için 'Tek Yürek Kart' uygulamasını başlattık. Bu uygulama ile misafir afetzede kardeşlerimiz Ulaşım A.Ş.'ye ait araçlarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilecek" ifadelerini kullandı.

KARTLAR NEREDEN ALINIYOR?

Ulaşım A.Ş.'nin  Zahid'ül Kevseri Kız Öğrenci Yurdunda oluşturduğu stantta, "Tek Yürek Kart"lar AFAD'ın depremzede listesinde yer alan vatandaşları verilmeye başlandı.  Afetzedeler,  Kazım Demir İş Hanı, Zemin katta bulunan Ulaşım AŞ. Kent Kart ofisinden de kartlarını teslim alabiliyor.  Ulaşım A.Ş. Kent kart ofisi Cumartesi 14:00'de kadar, hafta için 8.30 - 17.30 arasında, Cumartesi günleri ise 8.30-14.00 arasında hizmet veriyor.