Başkan Fikret Albayrak, beraberinde Başkan yardımcısı Abidin Eskici, Akçakoca kent konseyi genel koordinatörü Enver Yapıcı ve belediye meclis üyeleriyle birlikte tesis müdürü Osman Toker’i ziyaret ederek bir süre sohbet etti. MTA sosyal tesis müdürü Osman Toker, burada yaptığı konuşmada belediyeden çok destek aldıklarını söyleyerek teşekkürlerini bildirdi. MTA tesislerinin baştan aşağı yenilenmesinde, bayrak direğinin temin edilmesinden kalorifer kazanının çalışır hale getirilmesine kadar bir çok konuda belediyeden yardım gördüklerini ifade eden Toker, bundan sonra da ihtiyaç duyulduğu ölçüde belediyeden taleplerinin olabileceğini ve bu taleplerinin karşılanacağına inandıklarını belirtti.

Başkan Fikret Albayrak, depremzedelerin acılarını paylaştığını ve ellerinden gelen destek ne ise vereceklerini söyleyerek, depremzede çocukların giyecek ihtiyaçlarını gidermek için aracı olduklarını ve tüm öğrencilerin okul kıyafetlerini temin ettiklerini belirtti.

Toplu taşıma indirim kartlarını da (Paso) öğrencilere verdiklerini ifade eden başkan Albayrak, bireysel olarak gelen kimi depremzedelerin bazı ihtiyaçlarını da ayrıca karşıladıklarını belirtti.Albayrak, MTA tesisleri dışında kalan depremzede ailelerin de sorunlarının çözümüyle ilgili olarak kendilerine başvurduğunu ve onlara da destek olduklarını sözlerine ekledi.

Depremzede ailelerle de görüşerek onların dertlerini dinleyen Fikret Albayrak, barınma ve giysi probleminin büyük ölçüde aşılmış olduğunu fakat, iş bulmakla ilgili çokça talepler geldiğini söyledi.
Depremzede konukların işle ilgili aracılık yapma isteklerine karşılık Fikret Albayrak, gerekli aracılık çalışmalarını yaparak bazı sektörlerden işverenlerle konuşarak gerekli desteği vereceğini söyledi.