Düzce, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sel ve su taşkınları ile karşı karşıya kaldı. Akçakoca, Cumayeri, Gümüşova ve Gölyaka ilçelerinde taşan dereler nedeniyle yollarda heyelan meydana gelirken, ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Bazı köylerde köprüler yıkıldı, evleri su bastı.

vvbvbbnvnvmvnmn

‘Sel Özel’ yayınıyla ekrana gelen Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programında selin ortaya çıkardığı tahribat tüm boyutlarıyla ele alındı.

Programa canlı telefon bağlantısı ile konuk olan İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç, selden zarar gören bölgelerde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

“Gereken tedbirlerimizi almıştık”

Meteorolojik uyarı gelir gelmez gereken tedbirleri anında aldıklarını söyleyen Koç, “Biz, önceki gece saatlerinde tedbirimizi almıştık. Biliyorsunuz sarı kod uyarısı verildi. Bölgemiz yoğun yağış alan bir bölge, uyarı gelince biz zaten tedbirlerimizi almıştık. Sabaha karşı da birkaç yerden gelmeye başladı haberler, bazı kanalların tıkandığı ve suyun yollara döndüğü ile alakalı. İlk gelen ihbarlar sonrası muhtarlarımız ile birlikte irtibata geçerek araçlarımızı sevk ettik. Çok şükür, çok ciddi problemler yaşadığımız alanlar olmadı. Ufak tefek maddi hasarlı, suyun baskına uğradığı birkaç kahve, yerleşim yeri tarzında yerler oluştu. Ekiplerimiz hızlıca müdahale ettiler, suyu çektik temizliklerini yaptık. İlk andan itibaren 15 personelimiz ve 15 iş makinemiz sahadaydı. Gerekli müdahaleleri ve temizlik çalışmalarını yaptılar. Bunların zaten tedbirleri alınmıştı, selde bir yaralanma söz konusu değil, sadece ufak tefek maddi hasarlar var. Bunların büyük çoğunluğunu giderdik zaten. Ekiplerimiz yardımcı oldular ve vatandaş ile el ele temizlikleri yaptılar. Görünen bir problem yok, Akçakoca'da ulaşım ile alakalı çöken bir yol vardı. Ekiplerimizi bu bölgeye gönderdik, Akçakoca'da birkaç noktada vardı, ama ulaşımda aksamalara neden olmadı. Ekiplerimiz sahadalar, teyakkuz halindeler, çalışmaya devam ediyorlar. En ufak gelen ihbarı değerlendirip yerinde inceliyorlar.” diye konuştu.