Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Düzce’de gerçekleşecek olan sağlık projeleri hakkında Öncü Haber mikrofonuna konuştu.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Sağlık Müdürü Yılmaz: “Önümüzde ki günlerde farklı çalışmalarımız devam ediyor. Düzce Devlet Hastanesi’nin, Eğitim Araştırma Hastanesi olması yönünde çalışmalarımız var. 35 dönüm civarında fidanlık arazisinin Sağlık Bakanlığı’na tahsisi ile ilgili Faruk Özlü beyefendinin yoğun çalışmaları var bu konuyla alakalı. Hep birlikte o konuyla ilgileniyoruz” ifadelerini kullandı.

“MAYIS AYINDA BİR AKSİLİK OLMAZSA FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ”

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Mayıs ayında faaliyete geçeceğini belirten Yılmaz, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizi Mayıs ayında bir aksilik olmazsa faaliyete geçireceğiz.

Ağız Diş Sağlığını hastane olarak bu ay ruhsatlandırma çalışmalarına başladık, oradaki inşaatımızı tamamladık. Orayı tamamlamayı planlıyoruz. Nükleer tıp ile ilgili bir çalışmamız var, inşallah onu da sonuçlandırabilirsek Düzce’ye onu da kazandırmak istiyoruz. Gelişmeye devam ediyoruz” dedi.

“DÜZCE BÜYÜDÜKÇE BİZDE SAĞLIK ALANINDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Sağlık Müdürü Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti: “Düzce kendini geliştiren, gelişmeye açık olan bir il. Sadece sağlıkta değil tüm alanda da kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Turizm olsun, diğer fabrikalarımızın kalkınmaları yeni girişimciler, yeni yatırımcıların gelmesi ile alakalı Düzce büyüdükçe bizde sağlık alanında büyümeye devam ediyoruz.”