Kurulduğu günden bu yana her yıl Kurban Bayramı’nda Düzceli vatandaşların güvenilir adresi olan Sarayyeri Mahallesi 2750. Sokakta bulunan  İhsan Baba’nın Besi Çiftliği, bu yılda hisseli kurban kesmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oldu. Son teknoloji makinelerle, Dini vecibelere uygun, hijyenik ortamda gerçekleştirilen kurban kesimini, Öncü Haber ekibi yerinde takip etti.

2-389

Veteriner hekim gözetiminde kesilen kurbanlıkların etleri, eşit parçalara bölünerek hisse sahiplerine teslim edildi.

“Çok güzel bir sistem kurmuşlar”

Kurban ibadetini İhsan Baba’nın Besi çiftliğinde yerine getiren Talat Ege, bu yıl ilk defa kurban kestiğini ifade ederek,  “Bu sene ilk defa burada kurban kesiyorum. Çok güzel sistem kurmuşlar, çayımız çorbamız içinde. Güzel yani, çok beğendim. Herkese tavsiye ederim. İyi bayramlar diliyorum” diye konuştu.

“Kurban Bayramını seviyorum, her gittiğim yerde karnım doyuyor”

“Kurban Bayramını seviyorum, çünkü her yerde karnımı doyurabiliyorum” diyen Eymen Karagüzel isimli küçük çocuk da, besi çiftliğini çok beğendiğini sözlerine ekleyerek, “Çok güzel burası. Geçen sene de burada kesmiştik, eti de güzel. Kurban Bayramı'nı da çok seviyorum, her gittiğim yerde genellikle karnım doyuyor. Bütün abilerimin ve ablalarımın Kurban Bayramı'nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

“Hijyenik bir ortam”

“DÜZCE’Yİ DAHA ÇOK SEVMEYE BAŞLADIM” “DÜZCE’Yİ DAHA ÇOK SEVMEYE BAŞLADIM”

Fahrettin Kalkan ise, besi çiftliğinin hijyenik olduğunu kaydederek, “Beğendim burayı, çok güzel sistem, tertemiz. İlk sene burada kesiyorum. İlk senede beğendim. Bayramınız mübarek olsun” açıklamalarında bulundu.

1-379

Öte yandan besi çiftliğinde kurban ibadetini yerine getiren vatandaşlara yemek ikramında bulunuluyor.

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Emirhan Töngel / Liva Nur ÜNSAL

Editör: OĞUZHAN BAL