Katma değer hizmetlerine devam edecek olan Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi yenilenerek açıldı. Açılışa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Abdurrahim Aydın, ile öğretim elemanları katıldı.

2-299

BAŞKAN ÖZLÜ DE KEYİFLİ ANLARA ORTAK OLDU BAŞKAN ÖZLÜ DE KEYİFLİ ANLARA ORTAK OLDU

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, yenilenen,  cihaz altyapısı daha da güçlendirilen ve hizmet kalitesi artan Üretim Merkezi’nin hizmet alanlarını ziyaret ederek bilgi aldı.

Oldukça geniş bir yelpazede makine parkuruna sahip olan Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi, uzman akademik personelin katkıları ile nitelikli ürün geliştirme ve üretim faaliyetleri yürütüyor. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin standardizasyonu için İyi Üretim Uygulamaları Belgesi de (GMP) alan Üretim Merkezi'nde; kestane kolonyası, 7 farklı yağ ve at kestanesi ekstraktı ile özel formüle edilmiş saç bakım yağı ve keratin, peptit, vitamin ve fitoaktiflerle formüle edilmiş doğal şampuan üretiliyor.

1-289

Bölgenin tarım ürünleri, arı ürünleri ve bölgede doğal yetişen tıbbi bitkilerden tamamen doğal ve temiz içerikli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri geliştirerek üretmeyi planlayan Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi, faaliyetleriyle bölge halkına, sanayicilere ve kamuya önemli boyutta değer katıyor.