KAR KALINLIĞININ 60 SANTİMETREYE ULAŞMASI BEKLENİYOR KAR KALINLIĞININ 60 SANTİMETREYE ULAŞMASI BEKLENİYOR

Ağustos ayındaki Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine atanan Kaymakam Ali Açıkgöz, kentin turizmde daha iyi noktalara gelmesi için çalışmalara başladı. 
Off-road ve baja rallisi gibi motor sporlarının gözde adresi olan Kaynaşlı’daki doğal güzellikleri önce yerinde görerek saha araştırması yapan Kaymakam Açıkgöz, ardından tanıtım için harekete geçti.
D-100 kara yolu ve Anadolu Otoyolu üzerinde önemli bir destinasyon olan ilçedeki Topuk Yaylası, Sakarca Yaylası, Çamlıpınar Göleti, Kurugöl Tabiat Parkı, Sinekli Yaylası, Eğrelti Yaylası, Yeniyurt (Kütükli Yaylası), Korugöl Tabiat Parkı, Dipsizgöl Göleti, Yörükler Yaylası ve Gırgın Çayırı Piknik ve Mesire Alanı gibi zenginliklerin daha geniş kitlelere tanıtılması amacıyla en etkin yol olan sosyal medyaya başvuran Kaynaşlı Kaymakamı Ali Açıkgöz, Düzce’ye 15 km mesafede bulunan Kaynaşlı’nın, bozulmamış doğası ve çevresindeki turizm potansiyelleri ile alternatif spor turizminin merkezi haline geldiğine dikkati çekti.
Topuk Yaylası'nın hem konumunu hem de eşsiz güzelliğini öne çıkaran bir video yükleyen Kaynaşlı Kaymakamı Ali Açıkgöz’ün instagram paylaşımı dakikalar içerisinde yüzlerce beğeni aldı.
Açıkgöz paylaşımında, "Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinin de bulunduğu yaylamız, Abant Gölü'ne 35 km mesafede. İstanbul ve Ankara’ya sadece 2 saat uzaklıkta…
Doğaseverler ve sporcular için cennetten bir köşe. Topuk Yaylasında 3 adet UEFA standartlarına uygun çim futbol sahası, kış turizmi için kayak pisti, 2 km göl çevresi yürüyüş yolu, orman içinde 4,5 km’lik trekking parkuru, piknik alanı, standartlara uygun kapalı voleybol ve basketbol sahaları mevcut.
İki büyük metropolün ortasında doğayla buluşma noktanız Düzce, Kaynaşlı olsun." ifadelerini kullandı.