Siyonist İsrail devletinin tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de çocuk-kadın – genç – yaşlı demeden uyguladığı vahşet devam ederken,  Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen  Dr. Emine Şahin’in konuşmacı olduğu “Osmanlı’dan Günümüze Arz-ı Mukaddes: Kudüs ve Filistin Meselesine Genel Bir Bakış” konulu panelde Kudüs ve Filistin konusu masaya yatırıldı.

fe5bfa12-ff53-4900-a43a-2fa1d60130b7
Programa  konuşmacı olarak katılan Dr. Emine  Şahin, Kudüs ve Filistin meselesini tarihi bir perspektiften ele aldı. Yaşanılan olayların tarihsel gelişim sürecine  dikkat çeken Şahin programın sona ermesiyle  öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Programa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Külünk, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Yaşayanlar, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Büşra Kesici, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Fatih Durmuş, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı  Öğretim Görevlisi Dr.  Seymen Çiftçi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanları, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşan Şahin, Kudüs ve Filistin meselesini tarihi bir perspektiften ele alarak değerlendirdi. Filistin’deki işgalin geçmişten günümüze kronolojik değerlendirmesini yaparak günümüzde yaşanılan olayların  tarihi açıdan gelişimini  katılımcılara aktardı. Yaşanılan olayların daha net anlaşılabilmesi için geçmişten günümüze tarihsel sıralamanın önemine dikkat çeken Şahin, konuşmasını bu bağlamda noktaladı.

f6651f8a-e1f7-4f29-ab6c-6fd2b4a46656
Konuşmanın sonunda soru cevap kısmına geçilerek Şahin tarafından katılımcıların soruları yanıtlandı.
Programın tamamlanmasının ardından  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü  Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Külünk tarafından konuşmacı Dr. Emine Şahin’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Editör: Liva Ünsal